Депутати Ради вирішили, чи хочуть працювати більше

Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради щодо графіку проведення пленарних засідань №3608, який передбачає оптимізацію графіку проведення пленарних засідань
 

За відповідне рішення проголосували 324 народні депутати, передає Depo.ua.

Зокрема, законопроєктом пропонується внести зміни до регламенту Верховної Ради, передбачивши проведення у вівторок, середу та четвер пленарного тижня засідань з 10 до 15 години (у п’ятницю з 10 до 16 години) з перервою з 12 години до 12 години 30 хвилин. Понеділок та час, після завершення пленарних засідань відвести для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень, а у разі необхідності – проведення засідань комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій, депутатських фракцій (груп).

Водночас, рішення про продовження пленарного засідання після 15 години (у п’ятницю – після 16 години) більш як на 15 хвилин може бути ухвалене лише до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин.

У "пленарну" п'ятницю передбачено не змінювати проведення з 10:00 до 11:00 години запитань до Уряду та перерву з 12:00 до 12:30. Водночас, час до 14:00 планується використовувати для законопроєктної роботи, а з 14:00 до 16:00 відвести для оголошень запитів, прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, обговорення відповідей на запити, а також для виступів народних депутатів "з різних питань".

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, ухвалення цього документа сприятиме раціональному використанню робочого часу у пленарні тижні, зокрема, загальний час роботи парламенту у пленарному режимі збільшиться з 18 до 19 годин на пленарний тиждень.

Проведення засідань комітетів у пленарні тижні можна буде спланувати на різні дні, що дозволить народним депутатам більш ефективно представляти свої законодавчі ініціативи на засіданнях комітетів, до складу яких вони не входять. 

Нагадаємо, сьогодні, 15 липня, Верховна Рада схвалила проєкт постанови №3798 про календарний план проведення четвертої сесії парламенту дев'ятого скликання. 

Як відомо, депутати хочуть розпочати нову сесію Верховної Ради 1 вересня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"