Депутати-прогульники можуть "вилетіти" з Київради

Моніторинг виявив 4 кандидати на виліт з Київради
Depo.Влада
26 березня 2015 10:34
ФОТО: depo.ua

За словами координатора регіональної мережі ЧЕСНО Ірини Федорів, це ті депутати, хто пропустив понад 50 % засідань постійних комісій, depo.ua.

"Також десятки депутатів дозволяють собі пропускати засідання ради, але найбільше прогулюють там, де найменший контроль - на засіданнях постійних комісій", - додає Федорів.

Список прогульників очолює "Самопоміч", на другому місці "Батьківщина" та "Нове життя", третє місце - у "Громадянської позиції". Також результати моніторингу засвідчили, що 25% депутатів взагалі не пишуть депутатських запитів. Більшість звертається безпосередньо до міського голови чи секретаря ради.

"Це все від малограмотності. Депутати не хочуть працювати реально, а переслати питання на найвищий рівень, щоб потім сказати виборцям: я для вас все зробив. Я переконаний, що треба було провести навчання для депутатів та їхніх помічників. Але це треба не лише для Київради", - наголошує директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

"Партійні середовища повинні готувати свої кадри. Але в Україні така культура відсутня. Академія держуправління маленька і неадекватна система. Тому така реальність - від малограмотності", - додає Ткачук.

З-поміж фракцій цим інструментом, як правило, найактивніше послуговується "Самопоміч" та партія "Громадянська позиція".

Найменш активно пишуть запити "Демальянс" та "Єдність".

Нагадаємо, депутатів Київради було обрано у червні минулого року.

 

Мітки: Київрада