Депутати підтримали посилення захисту телекомунікаційних мереж

У четвер, 16 квітня, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №2654 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж) (проект н.д. О.Федієнка надано 28.12.2019, подання Комітету – 27.02.2020)

Законопроект підтримали 315 народних обранців, передає Depo.ua.

Також 267 нардепів підтримали скорочення на половину строків подачі правок до законопроекту.

У пояснювальній записці до законопроекту №2654 зазначається, що м етою розроблення закону є припинення пошкодження, руйнування складових телекомунікаційних мереж, що призводять до порушення цілісності об’єктів телекомунікацій, спричинення шкоди власникам таких об’єктів, що має негативних вплив на інтереси громадян та держави.

Прийняття Закону позитивно сприятиме безпеці держави, стабільному функціонуванню та забезпеченню телекомунікаційними послугами органів державної влади, захисту власності операторів, провайдерів телекомунікацій, реалізації програми "держава у смартфоні" та інших державних програм щодо "цифровізації" послуг. Прийняття закону також сприятиме ефективності проведення розслідувань та розкриттю злочинів правоохоронними органами, що, в свою чергу, може мати і превентивний характер.

Мета прийняття проекту закону реалізується шляхом посилення кримінальної та адміністративної відповідальності осіб за пошкодження, руйнування складових телекомунікаційної мережі.

Для цього пропонується внести відповідні зміни до статті 360 Кримінального кодексу України та статті 147 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, формулювання статті 360 Кримінального кодексу України та статті 147 Кодексу України про адміністративні правопорушення приведено до вимог сучасного законодавства у сфері телекомунікацій. 

Нагадаємо, 1 квітня у Мінцифри розповіли про зростання інтернет-трафіку під час карантину.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"