Депутати не дозволили іноземцям бути донорами крові

Верховна Рада не прийняла законопроект 4770 про внесення змін до закону "Про донорство крові та її компонентів" щодо надання дозволу іноземцям бути донорами крові в Україні
Depo.Влада
2 листопада 2016 12:46
ФОТО: depo.ua

За проект закону в першому читанні проголосувало 214 депутатів, передає Depo.ua.

За відправку документа на доопрацювання проголосували 228 народних обранців

Законопроектом передбачається надати дієздатним повнолітнім особам, які не є громадянами України, право стати донорами крові на добровільних засадах.

Як зазначила під час виступу з трибуни парламенту голова Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, наразі в Україні донорами крові могли бути лише громадяни України, які досягли 18 років й пройшли необхідні медичні обстеження.

У свою чергу присутня на засіданні ВР заступник міністра охорони здоров'я з питань євроінтеграції Оксана Сивак наголосила, що попередні дослідження європейськими експертами показали відсутність в Україні безпечного і надійного тестування на інфекції, які передаються з кров'ю. За її словами, МОЗ працює над реформуванням служби крові та над адаптацією чинного законодавства до вимог ЄС. У цьому зв'язку Сивак підкреслила, що директиви Євросоюзу не дозволяють іноземцям бути донорами крові.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада