Депутати хочуть саджати за незаконне вилучення камер у журналістів

Сьогодні народні депутати України прийняли в першому читанні проект Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)
Depo.Влада
16 червня 2015 18:42
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 230 парламентарів, повідомляє depo.ua.

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції статтю 171 Кримінального кодексу України, зокрема: встановити кримінальну відповідальність за такі дії, як "незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю".

Такі дії будуть  каратися обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Також пропонується викласти в новій редакції частину 2 статті 163 Кримінального кодексу України "Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер", передбачивши кримінальну відповідальність за вказані діяння, вчинені щодо журналіста.

Крім того, законопроект пропонує замінити у ч. 2 слова про переслідування журналіста "за виконання професійних обов'язків" на слова "у зв'язку з його професійною діяльністю"; доповнивши статтю приміткою, яка містить визначення професійної діяльності журналіста.