Депутат розповів, як на Луганщині відключили від електроенергії школи

У Луганській області масово відключають від електроенергії школи, дитячі садки та інші комунальні підприємства
Depo.Влада
1 квітня 2016 10:07
ФОТО: depo.ua

Про це журналістам повідомив депутат Северодонецької міськради Сергій Шахов, передає "Апостроф".

"Офіційно "Обленерго" заявляє, що установи заборгували кругленьку суму. Навіть винятком у цьому губернатора Луганщини. Однак, всі забувають про те, що ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" належить відомому російському олігархові Костянтину Григоришину. Це єдиний розподільник електрики Луганської області та він все ще не перереєструвався на визволеній українській території. Монополіст на ринку електроенергії Луганської області - російсько-ЛНРськая компанія. Яким чином українські комунальні підприємства повинні платить в ЛНР за використану українську електрику?", - каже Шахов.

На думку депутата, Григоришину вигідно таким чином ухиляється від сплати податків, плюс забезпечувати російським окупантам контроль за енергозабезпеченням всієї області.

"Вважаю, що дії "Обленерго" спрямовані виключно на політичну та економічну дестабілізацію регіону. Не стану стверджувати, які конкретні цілі переслідує Гигоришин - змістити чинного губернатор Луганщини Георгія Туку, підірвати довіру до української влади на визволених територіях, "оптимізувати" податки. Важливо розуміти, що диверсія з боку олігархів одного разу вже призвела до втрати частини територій Луганської та Донецької областей", - пояснює Сергій Шахов.

Депутат переконаний, що ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" необхідно націоналізувати.

"У нинішній ситуації, Луганське обленерго може стати першим прецедентом націоналізації олігархічної власності. Причин для цього більш ніж достатньо. Настав той момент, коли дієздатність верховної влади безпосередньо залежить від можливості вплинути на олігархів і змусити їх або відстоювати українські інтереси, або залишать вітчизняний ринок", - вважає Шахов.

"Згідно аналізу рішень Нацкомісії з тарифами за станом на початок 2015 і початок 2016 р. більше за все виросли тарифи для обленерго, які займаються постачанням електроенергії в зоні АТО. Лідером подорожчання виявилося ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" Костянтина Григоришина. По 1 класу е/е (доставка промисловим споживачам) тариф зріс у 3,6 рази, з 2 класу е/е (для населення) - майже в два рази", - відзначають депутати.

Більше новин про політичне життяУкраїни читайте на Depo.Влада