Депутат Держдуми: На Донбасі воюють 30 тис. громадян Росії, чимало з них – антипутінці

У Донецькій та Луганській областях України воюють від 20 до 30 тис. громадян Росії
Depo.Влада
15 травня 2015 17:11
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу в Києві заявив депутат Державної Думи Російської Федерації Ілля Пономарьов, передає "РБК-Україна".

"Я вважаю, в кращому випадку, це (конфлікт на Донбасі, - ред.) буде заморожений конфлікт. Точно у Росії не буде жодних спроб врегулювання, тому що в кінцевому підсумку Путін буде просто побоюватися, що ці 20-30 тис. озброєних людей, які зараз там воюють з російськими паспортами, що вони повернутися на батьківщину зі зброєю, з палаючими очима і з антипутінськими настроями. Хочу підкреслити, що велика частина людей, які там воюють, ось цих добровольців, справжніх добровольців я маю на увазі, вони налаштовані скоріше антипутінськи, ніж пропутінськи, і багато з цих людей були на Болотяній площі, і це далеко не армія Володимира Володимировича", - розповів Пономарьов.

На його думку, ці люди повернуться додому тільки тоді, коли буде завершений конфлікт.

"А це буде однозначно ними сприйняте,як зрада, і Путін цього не хоче. Він хоче, щоб вони всі один одного поперевбивали з вами, тому, чим довше буде тривати стрілянина та насильство, тим для його інтересів краще", - додав депутат.

Він вважає, що конфлікт на Донбасі далекий від розв'язання.

"Я вважаю, що в будь-якому випадку ситуація буде далека від завершення, навіть якщо зараз вдасться до чогось домовитися. Фундаментальний інтерес російської влади полягає в тому, щоб влада в Україні змінилася. Цієї мети буде намагатися досягати Кремль незалежно від того, чи реальне перемир'я в Донбасі чи ні, чи будуть зніматися санкції чи ні, тому що головна мотивація російської влади - це логіка внутрішня, а не зовнішня. Дуже важливо показати російським громадянам, що революція не може бути успішна принципово, ні при яких умовах", - зазначив Пономарьов.

Він наголосив, що розвиток поточної ситуації в Україні тільки зміцнює Кремль у своїх очікуваннях, що українська влада недовговічна, а Захід швидше займається імітацією допомоги, ніж реальною допомогою.

"У будь-якому випадку, немає жодної стратегії на тему того, яким чином виходити з тієї економічної кризи, в якій опинилася країна, а значить що будуть неминучі кадрові рішення, будуть неминучі акції протесту, будуть неминучі політичні кризи, і в ситуації каламутної води можна буде зловити свою золоту рибку. Думаю, що ця стратегія буде домінувати в Кремлі та далі", - підсумував Пономарьов.

Нагадаємо, що, за даними президента України Петра Порошенка, загальна кількість російських військовослужбовців, що знаходяться на Донбасі, становить 11 тисяч осіб.