Депутат депутата поганяє: Ляшко веде в Раду перевірених бійців

Хто увійшов до першої десятки Радикальної партії Олега Ляшка

Депутат депутата поганяє: Ляшко веде в Р…
Фото: УНІАН

Лідер Радикальної партії імені самого себе Олег Ляшко пересилив страх пролетіти повз парламент і спокусу врятуватись на мажоритарному окрузі, таки висунув передвиборчий список.

Depo.ua розбирається, хто потрапив до першої десятки Ляшка, який поки що за рейтингами не потрапляє у Верховну Раду 21 липня 2019 року.

1. Олег Ляшко

Лідер радикалів Радикальної партії зробив політичну кар'єру швидше всупере, аніж завдяки. Скандали, які супроводжують його все життя, не завадили Ляшкові реалізувати кар’єру мрії будь-якого вихованця дитячого будинку. 

Перебравшись до Києва на початку 90-х він працював кореспондентом. В 1995 році Ляшко став редактором додатка "Політика" газети "Правда України", яка входила до медіа-холдингу впливового у той час Павла Лазаренка.

У 2000 році Ляшко почав видавати іншу газету – "Свободу". І видавав її аж до моменту свого обрання народним депутатом України за списком Блоку Юлії Тимошенко у 2006 році. До того моменту Ляшко кілька разів пробував пройти в Раду по мажоритарці, але зазнавав невдачі.

Під час позачергових виборів 2007 року Ляшко також став нардепом за списком партії Тимошенко. Але вже у жовтні 2010 року його було виключено з фракції БЮТ "за співпрацю з коаліцією більшості, зокрема, за голосування за зміни до Конституції, закон про Кабінет Міністрів та регламент Верховної Ради України". Цій події передував скандал з оприлюдненням відео допиту, на якому людина, схожа на нинішнього лідера партії, зізнавалася у нетрадиційних стосунках з іншим чоловіком.

Попри все, Олег Ляшко набирав політичної ваги і під час чергових виборів Ради у 2012 році зміг перемогти у мажоритарному окрузі № 208 у Чернігівській області.

У 2013 році Ляшко взяв активну участь в Революції Гідності. Тож коли після втечі Януковича було призначено позачергові президентські вибори, Ляшко спромігся посісти третю позицію загального забігу, пропустивши вперед лише Порошенка та Тимошенко.

На позачергових виборах Ради у тому ж 2014 році Ляшко зі своєю партією подолав прохідний бар'єр і створив фракцію у парламенті, яка взяла участь у формуванні коаліції.

2. Віктор Галасюк

Діючий депутат Верховної Ради, голова комітету з питань промислової політики і підприємництва, член фракції РПУ Олега Ляшка Віктор Галасюк до обрання в Раду займався економікою, викладав у вишах, читав лекції з економіки за кордоном. 

Якщо вірити Вікіпедії, Галасюк є лідером низки рейтингів парламентської ефективності. Він, зокрема: ТОП-законодавець VIII скликання Верховної Ради, найефективніший голова парламентського комітету за три роки VIII скликання Верховної Радинайефективніший законотворець за три роки VIII скликання Верховної Ради і навіть ТОП-оратор Верховної Ради.

3. Андрій Лозовий

Нардеп Андрій Лозовий має від народження лише 30 років. Щойно ставши депутатом у 2014 році Лозовий відразу втрапив у скандал щодо дебошу в одному з гічних клубів Ужгорода. Є питання і до його фінансової охайності. В 2017 році Генеральна прокуратура запідозрила Лозового в ухиленні від сплати податків. У липні 2017 року Юрій Луценко подав до Верховної Ради подання про зняття з Лозового депутатського імунітету для того, щоб притягнути його до кримінальної відповідальності. Однак зняти недоторканність з "радикала" народні обранці не змогли. Подання прокурора підтримали тільки 117 депутатів

4. Інга Маковецька

Єдиний недепутат ВР у десятці Ляшка Інга Маковецька є, втім, заступником голови Чернівецької обласної ради. Народилася 10 квiтня 1974 року в місті Заставна Чернівецької області. Працювала журналістом в телекомпанії "Чернівецький промінь" та директором комунального підприємства кінотеатр "Чернівці".

5. Іван Савка

Цей нардеп не з фракції Радикальної партії – він у поточному парламенті є членом Народного фронту. Перед обранням депутатом був заступником командира військової частини по роботі з особовим складом – начальником відділення військової частини АА 0224. Проживав у Миколаєві. В Раду потрапив за списком Народного фронту (№84).

6. Олег Авер'янов

Нардепа Олега Авер'янова вважають спонсором партії Ляшка. Він займався постачанням продукції за державний кошт. Є лідером Чернігівської облорганізації РП Ляшка. За даними ЗМІ, є фігурантом скандалів, пов'язаних з захопленнями і силовими протистояннями.

7. Сергій Скуратівський

Ще один неоднозначний нардеп з фракції Олега Ляшка Сергій Скуратовський. Він також відзначився у низці скандалів. Так, Спеціалізована антикорупційна прокуратура намагається притягнути Скуратовського до відповідальності за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи – йдеться про приховування статків та бізнесів членів його родини.

У ще один скандал Скуратовський потрапив минулого року, коли один голова сільради на Житомирщині звинуватив Скуратовського та ще одного радикала у п'яному побитті.

8. Дмитро Лінько

Командир батальйону "Свята Марiя" Дмитро Лінько потрапив у парламент на дострокових парламентських виборах 2014 року, посвіши 20-те місце у списку Радикальної партія Олега Ляшка. 

Лінько разом з іншими активістами, які штурумували на бульдозері Банкову у 2013 році, був оголошений в розшук. З початком АТО в Донецькій та Луганській області брав участь в бойових діях з 9 травня 2014 року спочатку у складі батальйону "Азов", де командував 5 ротою, брав участь у звільненні Маріуполя 13 червня. Пізніше у складі батальйону "Шахтарськ" брав участь в боях за Піски, Мар'їнку, Іловайськ. Після розформування батальйону "Шахтарськ" став командиром новоствореного батальйону "Свята Марія".

9. Олена Кошелєва

Харків'янка Олена Кошелева потрапила до Верховної Ради у 24-річномі віці і стала наймолодшою депутаткою парламенту. За словами Кошелевої, її знайшов сам Олег Ляшко з публікацій в соціальних мережах і запропонував балотуватися в Раду. До депутатства встигла лише недовго попрацювати адміністратором харківського закладу Ciro’s Pomodoro.

10. Віктор Вовк

Нардеп Віктор Вовк (№23 у списку Ляшка на виборах 2014 року) за президентства Ющенка працював у його секретаріаті в службі із забезпечення зв’язків з Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України. У 2005 році працював головним консультантом в апараті ВРУ, секретаріаті фракції Української Народної Партії, секретаріаті віце-спікера.

Читайте також: Лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав кандидатів у багатомандатному виборчому окрузі на парламентських виборах

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme