Денісова вимагає від Росії відповіді про дотримання прав українських політв'язнів

Українська омбудсвумен Людмила Денісова 11 січня переговорила телефоном з російською уповноваженою з прав людними Тетяною Москальковою

Про це вона написала у своєму Фейсбуці, повідомляє Depo.ua.

Денісова запитала в російської омбудсмен, чому немає відповідей щодо дотримання прав низки українських політв'язнів: Олега Сенцова, Романа Сущенка, Володимира Дудки, Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Павла Гриба, Едема Бекірова, Кязима Аметова, Асана Чапуха та інших.

Вона вказала, що відправляла запити ще минулого 2018 року — "чекатиму відповідей".

Також омбудсмени обговорили можливу зустріч у Москві 14 січня. Денісова вказала, що готова зустрітися, адже "тем для обговорення у нас надзвичайно багато".

Українська уповноважена також нагадала про необхідність надання медичної допомоги кримському татарину Едему Бекірова та просила Москалькову звернути на це увагу. На що російська уповноважена пообіцяла з'ясувати усі обставини щодо стану здоров'я Бекірова.

Нагадаємо, ЄС закликав звільнити українських політв'язнів, зокрема Павла Гриба, кримськотатарського активіста Едема Бекірова та затриманих в Керченській протоці моряків. Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич.

20 грудня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова просила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову негайно забезпечити лікуванням українського ув'язненого в Росії Павла Гриба.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія