Денісова таки зустрілася з Москальковою у Греції

Українська омбудсвумен Людмила Денісова зустрілася зі своєю російською колегою Тетяною Москальковою обговорили питання медичної допомоги пораненим військовополоненим українським морякам

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на повідомлення Денисової у Facebook.

"Поспілкувалася з уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою. Ми домовлялися про зустріч у Греції, але російською стороною так і не було узгоджено час. Тому я змушена була зупинити російського омбудсмена прямо в коридорі будівлі парламенту Грецької Республіки", - повідомила Денісова.

За словами Денісової, вони обговорили питання медичної допомоги пораненим військовополоненим морякам і призначеного ним РФ обстеження. Денісова зазначила, що Василь Сорока, Андрій Ейдер і Андрій Артеменко потребують негайної госпіталізації та кваліфікованої допомоги лікарів, а не поверхневих оглядів.

Також українська омбудсвумен зробила акцент на погіршенні стану здоров'я Павла Гриба й Едема Бекірова. Зокрема, за її словами, їх досі не забезпечили повноцінним лікуванням, незважаючи на наявність медичних висновків.

В черговий раз Денісова уточнила позицію Москалькової щодо обміну в'язнями. Москалькова заявила, що у неї немає для цього мандата.

Денісова нагадала, що представник РФ у тристоронній контактній групі Борис Гризлов на останньому засіданні ТКГ вказав, що саме Москалькова повинна займатися цим питанням. Таким чином, блокування процесу обміну та ненадання відповіді з цього питання Україні свідчить, що російській стороні не цікава доля своїх громадян. Також це говорить про те, що РФ не бажає дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

Нагадаємо, 21 лютого уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова скасувала офіційну зустріч з українським омбудсменом Людмилою Денисовою через "різкі заяви".

19 лютого уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що її російська колега Тетяна Москалькова пообіцяла, що поранених українських моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку буде направлено на обстеження до медзакладів Москви.

17 лютого перший віце-спікер Ірина Геращенко заявила, що Росія використовує колишнього омбудсмена України Ніну Карпачову у гібридній війні проти України.

13 лютого українська омбудсвумен Людмила Денісова повідомила, що її російська колега Тетяна Москалькова вперто ігнорує її листи та звернення щодо можливості відвідання українських моряків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook