Денісова розповіла про перші домовленості з Москальковою

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова домовилася з російською омбудсменкою Тетяною Москальковою про взаємні відвідування ув'язнених, у тому числі Сенцова і Вишинського

Про це Денісова повідомила у Facebook, передає Depo.ua.

"Завершилася зустріч з Уповноваженим РФ Тетяною Москальковою. Обговорили можливість синхронності перших наших відвідин. Подальші наші візити ми будемо проводити вже в різний час. Ми перевіримо умови утримання, а також переконаємося в тій інформації, яку надавали один одному в листах", - написала Денисова.

За її словами, дати візитів ще обговорюють.

Нагадаємо, раніше Москалькова розповіла про вироблення "дорожньої карти" відвідування громадян, які перебувають в місцях позбавлення волі".

Сьогодні, 18 червня, Денісову не пустили до Сущенка, з нею зустрілася Москалькова.

Довідка: 7 червня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до радника президента Росії Михайла Федотова із проханням організувати її візит до українських політв'язнів Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва, яких утримують на Росії.

13 червня Денісова вирушила на Росію, щоб відвідати українських політв'язнів.

14 червня, Денісова прибула в Москву і зустрілася з представниками російського омбудсмена.

Там вона наполягала на негайній зустрічі з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв'язнями.

Однак представники російського омбудсмена запропонували Денісовій відвідати ув'язненого Сенцова лише після 22 червня.

15 червня Денісова приїхала в колонію, де утримують політв'язня Кремля Олега Сенцова, однак її не пустили до режисера і відмовилися надати хоч якусь інформацію про його стан здоров'я.

Ситуація з недопуском Денісової до політв'язня Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його стану.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що заради звільнення заручників президент України Петро Порошенко кілька днів тому мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, під час якої було домовлено, що повноважені з прав людини обміняються візитами задля того, щоби вперше за чотири роки омбудсмен Денісова змогла побачити стан здоров'я, і переконатися в тому, як утримують українських бранців (українців і кримських татар), яких на сьогодні – понад 60 у російських тюрмах.

Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков наголосив, що невдала спроба українського омбудсмена відвідати засуджених на Росії українців Миколу Карпюка і Олега Сенцова не свідчить про зрив домовленостей президентів Росії та України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook