Денісова пояснила, хто такий волонтер, і чому під час опитування Зеленського помітили малолітніх

Уповноважений Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова повідомила, що волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними

Денісова пояснила, хто такий волонтер, і…
Фото: Telegram / Людмила Денісова

Про це вона написала у своєму Telegram, передає Depo.ua.

"У зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване президентом України у день голосування, роз’яснюю. Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть є волонтерами", – наголосила Денісова.

Вона, з огляду на це, звернула увагу громадян на те, що відповідно до статті 7 закону України "Про волонтерську діяльність" волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

"Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника", – уточнила Денісова.

Водночас, вона зауважила, що вони не можуть надавати волонтерську допомогу:

  • Збройним силам України;
  • іншим військовим формуванням;
  • правоохоронним органам;
  • органам державної влади під час дії особливого періоду;
  • під час правових режимів надзвичайного чи воєнного стану;
  • під час проведення антитерористичної операції тощо;
  • у здійсненні нагляду за засудженими;
  • у медичних закладах.

"Згідно із законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності. Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною", – підсумувала Денісова.

Нагадаємо, раніше Telegram-канал заявив про малолітніх волонтерів і дерибан грошей під час всеукраїнського опитування президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Як проходять місцеві вибори та опитування Зеленського: Головні новини

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"