Денісова написала Москальковій про порушення прав політв'язнів Гриба і Клиха

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова направила в апарат російської омбудсменки Тетяни Москалькової листи через можливе порушення прав утримуваних на Росії українців Павла Гриба і Станіслава Клиха

Про це повідомляє прес-служба українського омбудсмена, передає Depo.ua.

"Є інформація про те, що під час етапування в пенітенціарний заклад Ростова-на-Дону громадянин України Павло Гриб був жорстоко побитий іншими ув'язненими. Крім того, у Павла відібрали всі речі і продукти харчування, які напередодні були передані представниками Генерального консульства України. Також стало відомо, що 20-річний український політв'язень страждає сильним головним болем і слабкістю, йому не надають необхідні ліки", – йдеться у повідомленні.

Через це Денісова підготувала звернення до робочого апарату уповноваженого з прав людини Росії, в якому, "зокрема, зазначається, що стан здоров'я Павла Гриба і порушення його права на особисту безпеку викликає велику стурбованість".

Також у листі омбудсмен просить надати Павлові Грибу необхідну кваліфіковану медичну допомогу, а також "всіляко сприяти забезпеченню особистої безпеки як Павла, так і інших ув'язнених громадян України на території Росії".

Крім того, у листі Денісова просить Москалькову повідомити про підстави переведення Станіслава Клиха в обласну психіатричну тюремну лікарню Магнітогорська, а також сприяти проведенню незалежного медичного обстеження українця українськими або іноземними лікарями.

Нагадаємо, українець Павло Гриб сильно постраждав під час етапування в Ростов-на-Дону.

Також наприкінці червня уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова заявила, що українського політв'язня Станіслава Клиха в РФ етапували з колонії до психіатричної лікарні.

4 липня український в'язень Кремля Станіслав Клих знайшовся в Обласній психіатричній тюремній лікарні в Магнітогорську.

Водночас уповноважена з прав людини у Челябінській області Маргарита Павлова заявила, що Станіслава Клиха перевели до психіатричної лікарні "за власним зверненням".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна