Денисенко пояснив, як уріжуть захмарні премії на держпідприємствах

Постанова уряду про заборону звиплати бонусів менеджерам держкомпаній стосується виключно працівників держпідприємств і не стосується чиновників

Про це в ефірі "112 Україна" сказав нардеп, представник уряду в парламенті Вадим Денисенко, передає Depo.ua.

"Ця постанова уряду стосується виключно працівників держпідприємств і не стосується держчиновників. Зарплати і премії держчиновників врегульовані законодавством. Це стосується держкомпаній і нарахування бонусів переважно керівництву держпідприємств. Мається на увазі: 1. Якщо не затверджений фінплан ДП ніякі бонуси не можуть нараховуватися. Якщо ми говоримо про "Нафтогаз", то його фінплан досі не затверджений. 2. Зарплати і бонуси прописуються у фінплані і узгоджуються з Кабміном. Кабмін не дозволив ніяких захмарних премій нікому. У цьому випадку чи потрібно давати премію? Безумовно потрібно, бо стимуляція має бути і стимуляція є в усьому світі. Але премія у рохмірі плюс один оклад - це нормально, а премія в розмірі тисячі окладів - безумовно нонсенс і абсурд, якого не існує ніде у світі. Ось про це ухвалена постанова", - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив рішення заборонити виплати бонусів менеджерам держкомпаній.

Це рішення було ухвалене після скандалу з шаленими преміями у "Нафтогазі".

Так, згідно з річним звітом компанії, що члени правління НАК отримали за 2017 рік винагороду у розмірі 127,7 млн грн.

У червні прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав наглядову раду "Нафтогазу" переглянути високі премії правлінню компанії за перемогу в Стокгольмському арбітражному суді в суперечці з "Газпромом". Проте наглядова рада відмовилася це робити.

Згодом ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премії керівництву компанії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна