ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Денисенко пояснив, як працюватиме медреформа

Представник уряду в парламенті Вадим Денисенко назвав основні принципи медреформи, за яку нардепи голосуватимуть найближчим часом 

Depo.Влада
17 жовтня 2017 14:15
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив журналістам у парламенті, передає Depo.ua.

"Якщо запрацює реформа, - утвориться центральний орган виконавчої влади, який матиме єдине право – підписувати договори з лікарнями, на першому етапі буде підписаний договір з усіма медзакладами. Також цей орган влади створить кошторис усіх медпослуг, після чого ви як пацієнт обираєте собі лікаря –незалежно від того, де ви прописані. Наприклад, прописані Ви у Чернівцях, а живете у столиці – ви маєте право на лікаря у Києві і підписувати договір із будь-яким лікарем, якого ви хочете бачити", - заявив Денисенко.

Представник уряду в Раді також додав, що законопроектом передбачені обмеження , які не дозволять перевантажувати лікарів та "відсіють" недобросовісних екскулапів.

"Існує обмеження –лікар не зможе мати більше 2000 пацієнтів, інакше не зможе працювати. Після цього ви йдете за медичною послугою, яку держава оплатить по своєму прейскуранту, тобто держава платить за це - гроші йдуть за пацієнтом. Таким чином, у поганого лікаря буде набагато менше пацієнтів", - додав нардеп.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Верховну Раду на цьому пленарному тижні розпочати медичну реформу.

За планами уряду, медичну реформу в Україні будуть впроваджувати поетапно протягом трьох років. Згідно з нею, лише медичні послуги, які надаються на первинній ланці, будуть безкоштовними для пацієнтів.

У липні у Мінохорони здоров'я заявили, що робоча група при доопрацюванні до другого читання законопроекту № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими засобами врахувала повністю або по суті 396 поправок.

У червні парламент ухвалилив в першому читанні проект Закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів".

Профільний парламентський комітет ухвалив реформу з чисельними правками, але його голова Ольга Богомолець не підписала висновок комітету. Вона знепритомніла та була госпіталізована.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила Ольгу Богомолець у блокуванні реформи.