День Ляшка: хто прихопив безгоспні комітети?

Верховна Рада нарешті поставила жирну крапку в баталіях навколо посад у керівництві парламентських комітетів. Олег Ляшко може бути задоволений: йому дісталося два «солодких» комітети, а також можливість впливати ще на два вагомих комітети ВР...
Depo.Влада
11 грудня 2014 19:40
ФОТО: depo.ua
День Ляшка: хто прихопив безгоспні комітети?
День Ляшка: хто прихопив безгоспні комітети?

Сьогодні у Ляшка - рибний день. Відразу два важливих комітети - банківської діяльності та будівництва, навколо яких парламентарі весь минулий тиждень безуспішно ламали списи, - все-таки відійшли його людям. Є певні питання до біографій даних персонажів, але схоже, що це рішення парламенту - свого роду сатисфакція за те, що Олег Валерійович «пролетів» повз настільки дорогий для нього бюджетний комітет.

Спочатку Ляшко хотів зайняти крісло його голови особисто - ще в позаминулому скликанні він встиг «покермувати» даним комітетом, і йому явно це сподобалося: з планами та відповідними схемами роботи над бюджетом головний «вилоносець» країни мав райдужні перспективи заодно стати головним розподільником бюджетних коштів. Проте в «Блоці Петра Порошенка» навідріз відмовилися від того, щоб головний «радикал» отримав цей пост...

Тоді спливло прізвище «радикала» дещо простішого - Андрія Артеменка, яскрава біографія якого включає в себе співпрацю з одіозним екс-головаю ДУСі Ігорем Бакаєм, а також грошові «схеми», що надалі привели його до суду та строку. Правда, потім його стали величати мало не головним спонсором «Правого сектора», але виразних підтверджень цьому факту не знайшлося. В результаті Артеменка також не призначили зайняти даний комітет, який у підсумку відійшов до депутата від БПП Андрія Павелка, який на президентських виборах очолював штаб Блоку Петра Порошенка в Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Але сьогодні «ляшківці» сповна відігралися. Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ очолив народний депутат фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Сергій Скуратовський - забудовник, директор будівельної компанії «Грін-грей», який свого часу представляв «Фронт Змін» і навіть був депутатом Київської облради від «Батьківщини», де входив до комісії з питань капітального будівництва.

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності очолив ще один колоритний «радикал» - Сергій Рибалка. З одного боку, він відомий бізнесмен, який володіє торговими марками «Козацька розвага», «Semki», «Мачо» тощо. З іншого - Рибалка встиг побути депутатом Дніпропетровської міськради у двох скликаннях (з 2002 по 2009 рік), після чого став заступником міністра охорони навколишнього середовища в уряді Юлії Тимошенко.

Крім цих двох персонажів, ще одного скандально відомого «радикала» Ігоря Мосійчука сьогодні призначили першим заступником голови комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Цікаво, що Ляшку все-таки вдалося отримати певний вплив у бюджетному комітеті: Василя Амельченка, якого називають одним з найбільш відданих Ляшкові людей у фракції, було призначено першим заступником голови комітету з питань бюджету.

Таким чином, п'ята за величиною фракція в парламенті отримала досить непоганий набір посад у Верховній Раді. Правда, головне питання полягає у тому, що дані призначення знову виразно показали суспільству, хто вліз разом з Ляшком у владу. «Мажорка» Олена Кошелєва, батько якої виявився великим бізнесменом-«ватніком», мільйонер-віце-прем'єр Валерій Вощевський, забудовник Скуратовський, бізнесмен-чиновник Рибалка - вся ця команда виявилася «новими» особами, що представляють політсилу Ляшка...