Чому Зеленський не посадить Порошенка

Попри те, що вибори вже давно минули, постать п’ятого президента залишається подразником для "зеленої" влади і цілої камарильї її прихильників з кола екс-"регіоналів" та відверто проросійських сил

Чому Зеленський не посадить Порошенка…

Порошенко залишається зручною мішенню: про щоб не йшлося – про соціально-економічні проблеми країни чи про конфлікт на Донбасі – його ім’я одразу ж згадують зі знаком мінус. З одного боку це логічно, адже звалювати все на попередників – давня українська традиція. Проте з іншого складається враження, що робиться це вже від слабкості.

Порошенка регулярно атакують окремі "слуги", в яких очевидний пунктик на переможеному ними президентові. Цю категорію можна назвати таким собі "колективним Богданом". До неї належать переважно люди, які так або інакше пов’язані з Ігорем Коломойським, Андрієм Портновим і тому подібними фігурами, ображеними на минулу владу. Але є й інша категорія – націоналісти на кшталт Андрія Білецького. Він, нагадаємо, влаштував батл з Порошенком на каналі "Україна".

Мабуть ні для кого не секрет, що на президентських виборах "Нацкорпус" та інші схожі угрупування своїми масовками проти "свинарчуків" зіграли роль могильщиків рейтингу Порошенка. Зараз ті ж організації активно виступають проти "формули Штайнмаєра". Хоча Володимир Зеленський під час виборів, на відміну від Порошенка, і не приховував, що схильний йти на компроміси заради встановлення миру на Донбасі. Однак тоді Білецький і компанія відверто грали проти п’ятого президента, підставляючи плече майбутньому шостому. Тож нинішні їхні гучні заяви проти "формули Штайнмаєра" треба розглядати як у контексті минулих виборів – хто і що з них казав, як діяв, і хто з впливових політиків усе це освячував – так і сьогоднішнього стану речей. Адже Порошенко, за яким стоїть хоч і не надто потужна, однак доволі організована та активна група, яку його вороги таврують "порохоботами", заважає таким, як Білецький, взяти під контроль вулицю. Спробу переломити ситуацію на свою користь націоналісти, вочевидь, зроблять 14 жовтня, коли вони виходять на традиційні марші.

Складається враження, що "Штайнмаєр-майдан" за участю націоналістів, які намагатимуться підтягнути під свої знамена ветеранів АТО – це саме той сценарій, який влаштовує владу. Чому? Тому що переважна більшість людей зараз не хоче хаосу і війни, бо втомилася від них, а бедлам, який здатні влаштувати "Нацкорпус" і ко, лише додатково переконає цю частину суспільства: нехай краще те, що робить Зеленський, аніж те, що робитимуть оці.

Мабуть, багато хто помітив збіг риторики першої і другої категорії "вояків" з Порошенком. І ті й інші кажуть: він погодився на дуже погані Мінські угоди і започаткував виконання "формули Штайнмаєра", а коли хтось спробує заперечити, що ні те, ні інше не виконувалося через небажання Росії, одразу в хід іде штамп – не виконувалося, бо Порошенко "заробляв на війні". Це дуже слабкий аргумент (враховуючи, що попри значну кількість справ проти Петра Олексійовича "торгівлю на крові" його "загоничі" пришити йому ніяк не можуть), проте на частину виборців він ще діє.

Як розвиватимуться взаємини Порошенка з нинішньою владою? Скажемо так - поки що владі вдається експлуатувати ті страхи і ту ненависть проти цієї особи, яку вдалося накрутити під час виборів. І завдяки цьому вона без особливих проблем переконує свого виборця в тому, що протести проти "формули Штайнмаєра" організовує Порошенко, щоб, як там кажуть, "уникнути відповідальності за скоєне". Однак фокус у тому, що чим далі, тим менше своїх проблем "зелена" влада зможе перекладати на попередників. Це закономірний процес. Але, схоже, на Банковій не проти, щоб ця пісня залишалася хітом якомога довше.

Свого часу Віктор Янукович радикально вирішив проблему попередників, посадивши Юлію Тимошенко. Схоже, у Зеленського з посадкою Порошенка не поспішатимуть, навпаки, вони його демонізуватимуть, або ж висміюватимуть, як в історії з таксистом, котрий начебто відмовився підвозити екс-президента. Він – своєрідне "альтер его" Зеленського, а його зникнення з політичного порядку денного зробить Порошенком самого Зеленського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook