Демократія в рецесії: названі найменш вільні регіони світу

У всьому світі демократія перебуває у стані рецесії

Найбільше поршень демократични свобод зафіксовано на Близькому Сході, пише Financial Times, передає depo.ua.

Іноді лише одна або два події можуть змінити глобальні політичні настрої. Наприклад, звільнення Нельсона Мандели з південноафриканської в'язниці в 1990 році відбулося лише за три місяці після падіння Берлінської стіни. Ці дві події надихнули демократів і лібералів у всьому світу.

Видання з жалем відзначає, що наразі настрій міжнародного співтовариства набагато менш оптимістичний і менш схильний до демократії. Передусім роль у цьому відіграла "арабська весна" 2011 року, що обернулася кровопролиттям і анархією. Багато політиків тепер вказують на Близький Схід як приклад небезпеки передчасної демократизації.

Погані часи для демократії підкріплюється статистикою. Згідно з даними аналітичного інституту Freedom House, політичні свободи невпинно скорочуються у всьому світу протягом останнього десятиліття. У 2015 році кількість країн, де було відзначено нехтування свободами, сягнула 72, що є рекордом десятиліття.

Найменш вільний регіон світу - Близький Схід. Однак, за даними експертів, більшою чи меншою мірою порушення прав і свобод зафіксовані буквально скрізь - в Азії, на Росії, в ряді європейських держав, наприклад у Польщі та Угорщині, і навіть в США, які є "лідерами вільного світу".

На думку видання, навіть якщо кандидат на пост президента США від Республіканської партії Дональд Трамп не виграє вибори, він уже завдав величезної шкоди престижу та гідності американської демократії.

Однак газета відзначає і деякі позитивні тренди. Так, Бірмою вперше за півстоліття керують цивільні влади, міцна демократія встановилася в Індонезії - четвертій країні світу за кількістю населення, а в Нігерії торік вперше пройшли вибори, на яких чинний президент програв і мирно передав владу своєму наступникові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme