Демчишин звинуватив Ахметова у небажанні постачати вугілля на ТЕС

Міністр енергетики та вугільної промисловості України звинувачує енергохолдинг бізнесмена Ахметова у небажанні поставляти на склади теплоелектростанцій компанії вугілля, що в обсязі 600 тисяч тонн лежить на складах підприємства "ДТЕК Павлоградвугілля"
Depo.Влада
10 серпня 2015 21:47
ФОТО: depo.ua

Про це міністр заявив на брифінгу в Кабінеті міністрів, передає depo.ua з посиланням на Еспресо.TV.

"ДТЕК видобуває і зберігає вугілля у себе на складах... 600 тис. тонн на складі в Павлограді - це, як мінімум, половина того обсягу, який потрібен додатково для станцій, що працюють на газовому вугіллі", - сказав Демчишин, уточнивши, що таким чином створюється штучний дефіцит вугілля на складах ТЕС.

За його словами, в ДТЕК обіцяють, що теплоелектростанції, що належать компанії і працюють на газовому вугіллі, будуть забезпечені паливом повністю.

Крім того, міністр розповів, що українські енергокомпанії використовують практику заниження реальних обсягів палива на складах.

"Для чого вони це роблять? Насправді - це системна проблема. Вони рапортують, що на 1 кВт електроенергії вони витрачають певний обсяг вугілля, і для того, щоб звести це все із собівартістю, вони показують, що споживання більше", - сказав Демчишин.

При цьому він додав, що на ТЕС можуть привозити вугілля, якість якого в дійсності гірша, ніж це показано у супровідній документації.

"Тобто, вони привезли дороге вугілля, а насправді воно було дешевим і низькокалорійним. Його спалили, витратили більше, ніж за нормативом, а тепер нам всім розповідають, що вони отримали величезну собівартість", - повідомив міністр.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua