"Дубина" проти чи для "слуги народу": Чим займатиметься виключений з партії Олександр Дубінський

Зеленський на прикладі Дубінського, схоже, демонструє готовність частково задовольняти, як йому здається, побажання Вашингтона. Але це лише точкові речі. Вони не дають підстав зрозуміти головне: чи готовий нинішній президент зробити низку кроків для реального обмеження впливу олігархів на політичні рішення

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Дубина" проти чи для "слуги народу": Чи…
Фото: Олександр Дубінський/Facebook

Учора Олександра Дубінського виключили з партії "Слуга народу". Сам він у Телеграм-каналі назвав ситуацію діями аферистів, які захопили керівництво Київською обласною організацією партії ("слуг" із Київщини донедавна очолював Дубінський).

У партії ж пояснили рішення тим, що їхній уже ексколега порушив статут і чинив непокору керівним органам "Слуги народу". Партійним вождям не сподобалося, що наступного дня після з’їзду партії влади, який відбувся в суботу 13 березня, Дубінський зібрав підконтрольних йому членів Київської обласної організації "слуг", і ті переобрали його своїм головою без попереднього затвердження лідером партії Олександром Корнієнком. Про це рішення у відео в соцмережах повідомив сам Дубінський.

Пікантність ситуації полягає в тому, що паралельно пройшло інше засідання Київської обласної організації "Слуги народу", де обрали іншого керівника облорганізації, нардепа-"слугу" Андрія Мотовиловця. Тут же на центральному партійному сайті і з’явилося повідомлення під заголовком "Олександра Дубінського виключено з партії "Слуга Народу". Тепер буде цікаво подивитися не лише на подальшу долю "вигнанця", а й на те, яка група впливу в "зеленій" команді візьме під контроль столичний регіон. Тож слідкуємо за ручками "нових облич".

Від санкцій до ізгоя: Чому Дубінський перестав бути "слугою"

Відлік системних неприємностей Дубінського почався 11 січня – із запровадження Міністерством фінансів США санкцій проти семи громадян України і чотирьох організацій, які були названі частиною пов’язаної з Росією мережі, що її лідером був член українського парламенту Андрій Деркач. Останнього у Вашингтоні твердо називають "російським агентом".

Миритися з присутністю у своїх лавах підсанкційного нардепа на Банковій у її нинішньому стані не можуть навіть за найбільшого бажання закрити очі на проблему. Відтак у лютому, на зборах фракції, президент Зеленський закликав Дубінського вийти з партії, але той у притаманній йому дуже образній манері відмовився. І все ж за кілька днів із парламентської фракції "Слуга народу" нардепа виключили. Грозові хмари над головою власника шикарного автопарку почали купчитися і з іншого боку: 19 січня Офіс генпрокурора відкрив два кримінальні провадження стосовно цього діяча.

Після бурхливих подій лютого Дубінський пішов в інформаційну тінь. Могло навіть скластися враження, що події припинили розвиватися у негативному для нього напрямку. В кулуарах з’їзду 13 березня голова партії "слуг" Олександр Корнієнко говорив журналістам про відсутність у нього "сформованих претензій" до Дубінського. Ба більше, на з’їзді його навіть обрали до новоствореного керівного органу "слуг" – Національної ради громад, куди автор мему "мама любить швидкість" увійшов як керівник обласної парторганізації. Саме після того і було організоване оперативне скидання Дубінського з крісла у Київській області, а затим і взагалі позбавлення його членства у партії.

Ввечері в коментарі у соцмережах нардеп виклав відео, в якому заявив, що його виключення з партії є рішенням однієї людини - Зеленського.

Збитий льотчик, чи важливий запасний: Що тепер робитиме Дубінський

З тону цього відео можна спрогнозувати і подальшу політичну долю Олександра Дубінського. До Верховної Ради його обрали від партії "Слуга народу" по мажоритарному округу на Київщині. Тому, навіть опинившись поза межами президентської політичної сили, він усе одно залишиться в парламенті. Відкликати його могли би виборці округу, за яким Дубінський був обраний депутатом, але реалізувати таке своє гіпотетичне бажання вони не зможуть: відповідний механізм в Україні не прописано, попри обіцянки поколінь народних обранців. Хто знає, можливо, цей механізм тепер створить "Слуга народу", яка 2019 року пройшла до Ради, обіцяючи, в тому числі, ухвалити процедуру відкликання нардепів за народною ініціативою. 

ЗМІ упевнено пов’язують нардепа-вигнанця з інтересами мільярдера Ігоря Коломойського. До початку політичної кар’єри "вже не слуга народу" був керівником програми "Гроші" на телеканалі "1+1", яка запам’яталася, в тому числі, і специфічними розслідуваннями, спрямованими проти недругів олігарха. І якщо нинішній тиск з боку владних структур США на українську владу щодо початку кримінального переслідування Коломойського в Україні досягне мети, то у відповідь на таку "несправедливість" Ігор Валерійович може почати справжній тиск на Банкову, включивши у цей процес і свою "говірку голову", як недоброзичливці іменують обранця мешканців Київщини.

Утім, поки не схоже, що колишньому власнику "Приватбанку" час відкривати фронт війни проти чинної влади, прабатьком якої він сам себе називав у численних інтерв’ю 2019 року. Та це не означає, що зараз не робиться заділ на можливе майбутнє. У перші дні березня 2021 року Дубінський заявив про створення в парламенті міжфракційного депутатського об'єднання "Дубина – слуга українського народу". Поки туди увійшли лічені "слуги". На перший погляд, ця затія скидається на тролінг у фірмовому стилі Дубінського. Але ситуація може змінитися, і об'єднання, яке поки що скидається на гурток за інтересами, може перетворитися на політичну силу,  якщо "Дубину" та її лідера почнуть популяризувати на "1 + 1", хайпуючи на темах негативу в діях влади, продовжити мочити прем’єра Шмигаля і уряд та завдаючи іміджевих пробоїн Зеленському.

Читайте також: Кого Коломойський тролить новим політпроектом Дубінського

Дубінський не лише заявив, що партії "Слуга народу" взагалі не існує (далі існування партії визнав, але назвав колишніх колег партією "Слуга аферистів та шахраїв"). Цей депутат почав атакувати особисто президента, називаючи того монархом. І між іншим нагадавши йому: "Нас із Вами показували на одному і тому ж телеканалі, який безумовно допоміг нам в нашій з Вами політичній кар'єрі". Йдеться, звісно, про "1 + 1".

скріншот допису дубінського

Варто звернути увагу і на пасаж, в якому Дубінський подає себе мало не як жертву "переслідувань Порошенка", тоді як Зеленський у той час "як і багато років до цього, просто спокійно займався своїм бізнесом, підтримуючи теплі відносини і з усіма олігархами, і з усіма президентами". Головне ексжурналіст сказав насамкінець: мандат він не віддасть, і вимагає від президента за взірцем Голобородька із серіалу "Слуга народу" "послати в ж...пу тих, хто намагається незаконно здійснювати зовнішнє управління незалежною і суверенною державою".

До речі, технологія "патріотичний поворот", що нині реалізовується владою, якщо її не оцінять виборці в Україні і партнери на Заході, може змінитися іншою, з антизахідними мотивами на кшталт "обіцяли і обдурили", чи "обійдемося і без ваших грошей". І ось тут в пригоді "слугам" знову може стати Дубінський з його багатим досвідом у всьому бачити змову "зовнішнього управління"...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme