Справа про побиття Тимошенко дійшла до суду

Прокуратура Харківської області затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно двох працівників Качанівської виправної колонії (№ 54), яких підозрюють у застосуванні сили до колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко
Depo.Влада
12 грудня 2014 23:58
ФОТО: depo.ua
Справа про побиття Тимошенко дійшла до суду
Справа про побиття Тимошенко дійшла до суду

Про це ДеПо повідомили в прес-службі Прокуратури Харківської області.

За інформацією першого заступника прокурора області Валерія Романова, вказаним заступникам начальника колонії інкримінується перевищення влади або службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України).

«У процесі досудового розслідування встановлено, що ці двоє ввечері 20 квітня 2012 року за відсутності медичних показань для екстреної госпіталізації, а також передбаченого ст. 117 Кримінально-виконавчого кодексу України примусового транспортування в лікувальний заклад, незаконно і протиправно застосували до засудженої Юлії Тимошенко фізичне насильство», - йдеться в повідомленні прокуратури.

Згідно з результатами медичної експертизи, своїми протиправними діями підозрювані завдали Тимошенко легкі тілесні ушкодження.

7 листопада їм оголошено про підозру та вжито запобіжні заходи у вигляді утримання під вартою. Проте 13 листопада Апеляційний суд області, розглянувши скарги сторони захисту, змінив одному з них запобіжний захід на домашній арешт. У зв'язку з цим за клопотанням прокуратури на час досудового розслідування він відсторонений від займаної посади.

Як повідомлялося, в квітні 2012 року з'явилися повідомлення про те, що двоє чоловіків побили Юлію Тимошенко в Качанівській колонії. Пізніше були оприлюднені фотографії, на яких на тілі колишнього прем'єр-міністра зафіксовані синці. Після цього інциденту засуджена Тимошенко оголосила голодування.