Делегація ООН, яка влаштувала демарш СБУ, чекає реакції уряду

Підкомітет ООН з попередження катувань (ППК) призупинив свій візит до України після відмови в доступі до місць у деяких частинах країни, де, як він підозрює, людей позбавляє волі Служба безпеки України
Depo.Влада
26 травня 2016 11:17
ФОТО: depo.ua

Про це заявив сказав Еванс Малколм, голова делегації, яка скаладається з чотирьох ППК, пише depo.ua з посиланням на прес-службу підкомітету ООН.

"Ця відмова в доступі є порушенням зобов’язань України як держави-сторони Факультативного протоколу до Конвенції против катувань. Вона означає, що ми не змогли відвідати деякі місця, щодо яких ми чули численні та серйозні твердження про тримання осіб під вартою та де катування або жорстоке поводження могло мати місце", - повідомив Малколм.

Як зазначається, делегація дійшла висновку, що цілісність візиту, який почався 19 травня і мав закінчитися 26 травня, "була поставлена під загрозу до такої міри, що він мав бути призупинений, оскільки функції в рамках мандату ППК не могли бути повністю виконані".

У делегації стверджують, що ППК наділений повноваженнями здійснювати візити до всіх держав-сторін і може відвідувати усі місця тримання під вартою. Члени делегації зазначають, що це лише другий раз, коли ППК перериває місію. "Призупинення відбувається у випадках, коли відсутність взаємодії з боку держави-сторони перешкоджає ППК реалізовувати свої повноваження за мандатом, наданим ФПКПК", - повідомили у прес-службі.

"ППК очікує від України дотримання своїх міжнародних зобов’язань до Факультативного протоколу, який вона ратифікувала у 2006 році. Ми також сподіваємося, що уряд України вступить у конструктивний діалог з нами для того, щоб зробити можливим ППК відновити свій візит найближчим часом, і співпрацювати таким чином, щоб встановити ефективні гарантії проти ризику катувань та жорстокого поводження у місцях позбавленні волі", – сказав Малколм.

Він нагадав, що предметом візиту ППК було оцінити, як імплементуються рекомендації, зроблені після його першого візиту у 2011 році. 

Нагадаємо, ввечері 25 травня стало відомо, що делегація підкомітету ООН із запобігання катувань призупинила свій візит до України після того, як їй було відмовлено у доступі до місць у декількох районах країни, де, за її підозрою, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада