Декларації антикорупціонерів: Чому безвіз ніхто не скасовуватиме

Сьогодні, в залі Ради можна було б спокійно скасувати декларування. Якби не одне але: всі (!!!) політичні сили не мали навіть найменшого наміру вийти на консенсус

Вадим Денисенко
політолог
Декларації антикорупціонерів: Чому безві…

1. Чому провалили проект?

Президентська політсила вимагала голосувати за проект Президента. Найбільші "захисники" антикорупціонерів "Самопоміч" і Тимошенко з піною доводили, що тільки їхній законопроект врятує світ. В результаті всі варіанти провалені. І навіть відтермінування на три місяці декларацій було провалене. Чому? Та тому, що нікому не потрібний був цей консенсус.

2. Чому головним захисником антикорупціонерів стала Тимошенко?

На це є дві причини. По-перше, вона активно шукає виходи на США з тим, щоб її підтримали на майбутніх виборах. І загравання з антикорупціонерами – частина цього плану. Друга причина – піар, про що писалося вище.

3. Чи скасують безвіз?

Останнім часом багато хто з антикорупціонерів кричав, що їхні декларації передбачають початок процедури скасування безвізу. Але можна не сумніватися, що проти цього кістьми ляже Польща, Словаччина і Литва, які завдяки безвізу мають мільйон заробітчан. Більше того, в суспільстві немає однозначного негативного сприйняття декларування для борців з корупцією, тому їхні можливі заяви про скасування безвізу будуть грати проти них. Якби я був громадським антикорупціонером, я б звернувся до керівництва ЄС з проханням навіть не піднімати це питання. І тут цікаво, чи вистачить політичної далекоглядності антикорупціонерам зробити такий крок на випередження.

4. Чи почнуть тягати антикорупціонерів за декларації?

Це буде найбільшою помилкою влади, адже вже зараз ясно, що всі грантові гроші йдуть через ФОПи і максимум, що можна пришити, так це мінімізаторські схеми. Чи треба найближчим часом влізати в такі історії? Звичайно ж ні, бо так чи інакше, це цілком легальні схеми.

5. Чи посадять антикорупціонерів, які не подали декларації?

Це, насправді, одне з найважливіших питань. Не покарати тих, хто не подав декларації – не можна. Покарати – значить зробити жертв. Найбільш оптимальною могла б бути політична заява всіх політичних лідерів про те, що вони закликають декларантів терміново подати заяви, а НАЗК попросити не включатися в цю історію по повній. Але, якщо борець з корупцією не подасть заяву, наприклад, до 10 квітня, він сам винен.

6. Чи стануть наші антикорупціонери іншими?

Тут є однозначна відповідь – ні. Ті самі схеми, які працювали до цього, працюватимуть і надалі. Тому, вже за пару тижнів, якщо влада не робитиме ніяких дурниць, ця тема буде зведена на глибокий маргінес.

7. Що може загострити ситуацію?

Окрім вище названих можливих дурниць влади, лише зовнішній фактор. Хоча поки все виглядає так, що окрім занепокоєння і глибокого занепокоєння більш різких дій ЄС робити не буде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme