Дебют у ПАРЄ: Хто представлятиме Україну після скандального повернення Росії

Сьогодні у Страсбурзі починається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — обговорюватимуть Brexit, Близький Схід і Польщу. Це перша сесія для нового складу делегації від України, після бойкоту, який вона влаштувала через повернення Росії в ПАРЄ

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Дебют у ПАРЄ: Хто представлятиме Україну…

Нагадаємо, ПАРЄ — консультативний орган Ради Європи, що складається з представників парламентів усіх держав-членів та є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження Росії у ПАРЄ обмежили, позбавивши її права брати участь у засіданнях і голосувати. Але 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила рішення про повернення російської делегації, представникам країни-агресора повернули право голоса і можливість виступати і бути представленими в асамблеї та її органах. Українська делегація у ПАРЄ (вже колишній склад) на знак протесту офіційно оголосила, що зупиняє свою роботу в Асамблеї.

Потім Україна пропустила сесію ПАРЄ, яка відбулася в жовтні, а від сьогодні українська делегація в ПАРЄ знову бере участь. Це перший захід для нового складу делегації, сформованого після парламентських виборів у липні 2019 року. Очолюватиме делегатів 29-річна Єлизавета Ясько. Вона вже  повідомила, що "Настрій української делегації в ПАРЄ бойовий та позитивний".

Depo.ua розповідає, ким є члени постійної делегації України в ПАРЄ

Єлизавета Ясько, голова делегації

Фракція "Слуга народу"

Ясько - колишня студентка МГУ, випускниця Оксфорду і продюсерка фільму про Крим. Сама про себе розповідає, що має багатий досвід спілкування з росіянами, бо вчилася в МГУ, і в Оксфорді, і знайома з російськими дипломатами.

"Я зняла три документальні фільми про КДБ; спілкувалася з величезною кількістю російських дипломатів, політиків. А ще я навчалася в Москві, до речі – є така сторінка в біографії. Я закінчила МГУ, була там в найцікавіше час – в 2013-2014 роках. Мене там, м'яко кажучи, не завжди сприймали нормально. Я знаю, як з цими людьми спілкуватися і вважаю це, навпаки, тільки плюсом" , – розповідає Єлизавета в інтерв’ю "Лівому берегу" про свій московський досвід. Це була відповідь на питання, чи зможе вона протидіяти "тим ще персонажам" з російської делегації ПАРЕ. А це – про Оксфорд.  "Там було дуже багато зустрічей. Я відвідувала різні лекції, наприклад, Ксенії Собчак. Я вчилася в школі державного управління, я – політолог, мені завжди політика була цікава. Мені ж потрібно відчувати і розуміти, що відбувається в світі, тому відмовлятися від спілкування з росіянами – це, я вважаю, неправильно. Ми не можемо ігнорувати Росію. Ми повинні захищати свої інтереси, але знати, що відбувається".

Майбутня зірка української політики народилася 17 жовтня 1990 року в Києві. Закінчила філософський факультет КНУ імені Тараса Шевченка і школу державного управління Блаватніка в Оксфордському університеті.

"Коли Єлизавета подавала документи для вступу в три найкращих ВНЗ у світі, вона навіть не уявляла, що їй вдасться вступити до всіх: Оксфорд, Кембридж і Лондонську школу економіки і політичних наук (LSE), - пише про неї znaj.ua. - Перед Ясько став непростий вибір, але вона швидко визначилася і прийняла рішення вчитися в Оксфорді. Вона була першою українкою, яка вчилася в Оксфорді, при цьому разом з нею на потоці була величезна кількість представників різних національностей. Потрапивши в місце де так багато всіляких людей різних національностей, Єлизавета Олексіївна навчилася бути більш толерантною, так само навчилася бути більш стриманою у кожному своєму висловлюванні, беручи до уваги, що вона може ненароком скривдити кого із представників іншої національності".

"Історій багато насправді. Спочатку мені здавалося, що розповідь про мою країну повинна всім обов'язково подобатися. Однак при цьому в класі з тобою сидять представники ще 80 національностей. І у них всіх теж є свої проблеми в своїх країнах, свої стереотипи. І мені здається, що були ситуації, коли я недооцінювала культурні відмінності ", - наводить її пряму мову "Лівий берег".

Враховуючи, що вчитися в Оксфорді було дорого, Ясько почала "активно залучати найрізноманітніші фонди, організації і просто заможних людей", при тому "що це було справжнім випробуванням, так як це перепало на період бойових дій в Україні та багато організацій які володіють вільними фінансами вносили їх на рахунки для допомоги учасникам цих бойових дій".

Для отримання цих грошей вона роки займалася фандрайзингом. Вдалося отримати стипендії від різних організацій: фонду Віктора Пінчука (програма World Wide Studies), "Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) - програма Seed Grant, стипендія" Blavatnik School of Government ". Також вона зібрала гроші за "краудфандінгом", отримавши приватну підтримку від більш ніж 40 людей.  Через три роки Єлизаветі Ясько все таки вдалося зібрати необхідну суму коштів на навчання, це склало майже 80 000 доларів це сума загальних витрат за рік.

В 2017 Ясько влаштувалася на роботу в Міністерство з питань діджіталізаціі, культури медіа та спорту Великобританії. Наступним місцем був CFC Consulting в українському кризовому медіа-центрі, вона потрапила працювати в команду стратегічних комунікацій Адміністрації президента України. Потім Ясько стала виконавчою директоркою в музичній кампанії "Свідок", де координувала українську кампанію в Нідерландах "Hop Nederland Hop" і працювала з мультимедіа проектом "UN Hundred".

Також Єлизавета Ясько заснувала ініціативу Yellow Blue Strategy, що займалася розвитком культурної дипломатії, креативної економіки і освіти, стала членкинею політичної платформи Європейська сотня. Ще вона стала одним з членів швейцарської миротворчої ініціативи Caux Initiative of Change і отримала стипендію за програмою "Всесвітні Студії".

До того як стати народною депутаткою від "Слуги народу" Ясько працювала віце-президентом в blockchain-стартапі (VP of Social Impact & External Relations) і музичному лейблі Younk, а також продюсувала фільм "Крим: брудний секрет Росії", який був представлений в Україні в цьому році.

Найперше - ми мусимо більше знати про кримськотатарську культуру та популяризувати її, - розповідає вона про цей фільм на блозі в "Українській правді". - Другий урок – у боротьбі проти фейків ми мусимо обирати правильні інструменти для комунікації проблеми Криму. На мою думку, для того, щоб світ нас розумів, пам'ятав та ще й був нашим союзником, Україні потрібно вчитись робити більше журналістських розслідувань та продуктів культурної дипломатії на достойному рівні. Документальне кіно – один з небагатьох жанрів та інструментів, який оперує фактами та дозволяє розповісти історії людей та дати їм можливість бути почутими. Наш фільм "Крим. Брудний Секрет Росії" розповідає історії людей, доля яких стрімко змінилась та залежить від дій, направлених проти кримськотатарського народу та активістів, які не бояться говорити про те, що відбувається в Криму сьогодні".

Щодо особистого життя і статків, відомо, що Єлизавета на нинішній час не заміжня і офіційно не перебуває в стосунках. Має квартиру площею 37,8 м2 у Ворзелі (Київська область), куплену в 2015 році, отримала "винагороди за надання послуг" 34689 і 50786, 11408 грн компенсації вартості проїзду (авіаквитки) – ці суми, судячи з усього, були отримані за фільм, 4618  відсотків і ще якісь  742 грн додаткового блага. Ще Єлизавета Ясько має доларові депозити, подробиці про них і решту її статків можна дізнатися в її декларації.

Щодо особистого життя Ясько, 29 листопада екс-депутат Верховної Ради Ігор Мосійчук оприлюднив фото, на якому дівчина, схожа на Єлизавету, цілує іншу дівчину. 

Сергій Соболєв, перший заступник

Фракція ВО "Батьківщина" 

Сергій Соболєв є одним з перших депутатів незалежної України. Він був нардепом Верховної Ради І скликання та ще п'яти наступних. У 1983 р. закінчив Запорізький державний педагогічний інститут з дипломом історика. Брав участь в розробці Конституції України

Був членом партії "Реформи і порядок" Віктора Пинзеника, яка згодом стала однією зі складових "Нашої України" Віктора Ющенка.

Читайте також - Головний популіст дня: Соболєв, який хоче коаліцію із Зеленським, яка була з Порошенком

Після "розлучення" Ющенко і Тимошенко в середині 2000-х, обрав Тимошенко і з тієї пори є чи не найвірнішим її соратником. Є беззмінним спікером "Батьківщини" і провідником думки Юлії Тимошенко.

Соболєв захоплюється футболом, тенісом, гірськими лижами. Володіє англійською мовою. Політик одружений (Ніна Соболєва), та має трьох дітей: доньку Меланію та двох синів Данила та Івана.

Авто - Land Rover 2007 - за декларацією, є лише у дружини.

 

Рустем Умєров, заступник голови

Фракція "Голос"

Народний депутат України IX скликання, делегат Курултаю кримськотатарського народу, радник уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

До обрання народним депутатом був головним виконавчим директором компанії ASTEM і співзасновником Фонду ASTEM Foundation. Фонд, ведений місією, орієнтований на поліпшення суспільного життя за допомогою підтримки ініціатив в сферах розвитку соціальних інновацій, регіональних спільнот, освіти, медицини, спорту, культури, прав людини і релігійних свобод в рамках бачення і місії організації, які пов'язані прогнозуванням нових викликів в майбутньому. Фонд є одним із донорів програми Ukrainian Emerging Leaders Стенфордського університету, яка розроблена для підготовки українських політичних діячів, юристів, соціальних підприємців, бізнесменів, а також лідерів громадських організацій. Мета програми: розвиток лідерських навичок і зміцнення наукової бази стипендіатів для участі у вирішенні проблем розвитку в Україні.

Брат Рустема Умєрова Аслан Омєр Киримли - підприємець, інвестор і меценат (в 2012 змінив написання прізвища з Умеров на Омєр Киримли, як прояв поваги до історичного коріння і бажання національної самоідентифікації) з грудня 2015 проживає в США та тренуєтся в клубі American Professional Martial Arts.

Члени постійної делегації

Марина Бардіна

Фракція "Слуга народу"

Заступниця голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, відповідає за реалізацію політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Співзасновниця ГО "Час рівності". Експертка із соціології та міжнародних відносин. Помічниця депутата Верховної Ради 8 скликання Сергія Лещенка на платній основі, також була помічницею на громадських засадах народного депутата 8 скликання Олександра Черненка.

Учасниця програми Благодійного фонду Богдана Гаврилишина "Молодь змінить Україну". Авторка статей про гендерну рівність.

Була парламентською інтернкою від Національного демократичного інституту у міжфракційному депутатському об'єднанні "ЄвроОптимісти".

Леся Василенко 

Фракція "Голос" 

Юристка, правозахисниця, громадська діячка, засновниця та голова правління правозахисної організації "Юридична Сотня", яка надає допомогу військовослужбовцям та ветеранам, експертка групи "Національна безпека і оборона" Реанімаційного пакету реформ, співголова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України.

Входить до проєкту журналу "Kyiv Post" про 30 українців, які досягли успіху до того, як їм виповнилося 30 років.

Проходила стажування в ООН в Женеві, працювала юристом у міжнародній компанії B. C. Toms & Co, засновниця та партнер компанії Кей Сі Джі Інвестмент Консалтинг.

Під час Євромайдану була помічницею голови Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні.

Створила безкоштовну гарячу лінію правової допомоги та всеукраїнську мережу юристів-волонтерів, які надавали безкоштовну допомогу та забезпечували супровід ветеранів АТО в судах та в їх спілкуванні з органами державної влади протягом 2014—2019 років.

З січня 2015 року — членкиня міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. З січня 2016 року — співголова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України.

З 2016 року залучається як експертка та консультантка проєктів Світового Банку та ОБСЄ з питань захисту та інтеграції ветеранів.

З лютого 2017 року — членкиня громадської ради при Міністерстві інформаційної політики.

Олексій Гончаренко

Фракція "Європейська солідарність"

З 2005 року до 2014 року член Партії регіонів, активний прибічник надання російській мові статусу державної в Україні.

У 2014 році був головою Одеської обласної ради, депутат Одеської міської ради V й VI скликань (2006—2014).

Після розстрілу Майдану вийшов з "Партії регіонів" і звільнився з поста першого заступника голови Одеської обласної ради, після чого поступово змінював свою публічну риторику на проукраїнську і привертав увагу різноманітними акціями.

Читайте також: Гончаренко вніс у Раду законопроект про заборону смартфонів у школах

 5 березня 2014, в розпал початку окупації, приїхав в Крим, де його побили сепаратисти. Через рік його затримали в Москві під час траурної ходи в пам'ять про Нємцова, відпустили в той же день.

На Гончаренка подавав в суд Ігор Мосійчук і Генпрокуратурою 1 червня 2016 року було відкрито кримінальне провадження за статтею 110 ККУ "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", а також за статтею 161 "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, належності і їх ставлення до релігії". За заявою Мосійчука, Гончаренко просував ідею "російського миру" в Одесі та зустрічався з кураторами з ФСБ та вів підривну антиукраїнську діяльність в цілому.

8 лютого 2017 року Гончаренко розписав фарбою фрагмент Берлінського муру, розташований на території посольства Німеччини в Україні на знак протесту проти заяви посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля про проведення виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей.

23 лютого 2017 року у фракції БПП повідомили про зникнення  Гончаренка. Того ж дня він знайшовся і повідомив про те, що брав участь у спецоперації СБУ.

Є сином колишнього міського голови Одеси Олексія Костусєва (2010—2013). Коли Олексію було 3 роки, його батьки розлучилися.

Леся Забуранна

Фракція "Слуга народу"

Членкиня Комітету з питань бюджету.

Викладачка, науковиця, громадська діячка. З 2012 року - професорка кафедри менеджменту імені професора Й.Завадського Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Пройшла науково-практичні стажування у ряді європейських країн, США і Канаді. Займається науковим дослідженням та практичним засадами соціально-економічного розвитку депресивних територій, гендерною рівністю в українському суспільстві.

Членкиня Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Експертка науково-експертної ради Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Закінчила Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю "економіка підприємства". Докторка економічних наук.

Сергій Кальченко

Фракція "Слуга народу"

Кандидат юридичних наук, з 2008 року залучається як експерт до заходів та проектів Венеціанської комісії Ради Європи. Представник Зеленського в Центральній виборчій комісії на виборах 2019 року. Зеленський публічно представив Кальченка як "експерта з виборчого законодавства, європейських стандартів у сфері прав людини".

З кінця 1990-х років працював в проектах міжнародної технічної допомоги при USAID у сфері сприяння організації виборів в України.

Читайте також - Представник Зеленського допоміг "ватному" актору "Сватів" скасувати заборону в'їзду в Україну

Саме Кальченко допоміг російському акторові Федору Добронравову скасувати в суді заборону на в'їзд в Україну. Журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" виявили, що він, від імені ТОВ "Кіноквартал" здійснював юридичний супровід у справі про оскарження постанови про заборону Добронравову на в'їзд, а також демонстрацію фільмів з його участю.

Дмитро Лубінець       

Група "За майбутнє" 

 

Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від "Блоку Петра Порошенка" за округом №60 (Донецька область), був членом партії. Секретар Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України.

Читайте також - Нардеп Лубінець "наїхав" на Гончарука та його міністрів за те, що не слухають виступів

Був членом фракції "Блок Петра Порошенка", у червні 2019 року вийшов з неї і став позафракційним депутатом. Перший заступник голови правління ГО "Народно-патріотичний союз Донбасу".

У 2010 році був обраний депутатом Волноваської міської ради 6 скликання від "Фронту Змін" за 9 мажоритарним округом, був членом партії.

Працював юристом у КФГ "Практика", був приватним підприємцем.

За даними "Чесно" кнопкодав. Фігурант антикорупційного розслідування. Хоча особисто і не був присутній на святковій лінійці, але передав подарунки першокласникам округу

Був одним з 59 депутатів, що підписали подання, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, що зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Юлія Льовочкіна

Фракція ОПЗЖ

Заступниця голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

У 2006-2007 роках була головою наглядової Ради ВАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів". До того обіймала керівні посади, а такою була фінансовою аналітикинею у різних комерційних підприємствах.

Народний депутат Верховної Ради VI скликання від Партії регіонів з 2007 року. На виборах до ВР в 2012 була кандидатом у депутати ВРУ від Партії регіонів по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 6 (Автономна Республіка Крим), перемогла.

На дострокових парламентських виборах 2014 року посіла 16 місце в партії "Опозиційний блок". У січні 2015 року стала першим заступником української делегації в ПАРЄ (голова - Володимир Ар'єв, БПП).

У січні 2015 року стала першою заступницею голови української делегації в ПАРЄ, членкиня моніторингового комітету ПАРЄ, членкиня Бюро групи соціалістів у ПАРЄ.

1 грудня 2013 року вийшла з Партії регіонів, а 8 квітня 2014 року - з її фракції. У 2012 році була обрана народною депутаткою 7 скликання від Партії регіонів за 6 округом (Автономна Республіка Крим), була членкинею партії.

18 січня 2018 року була одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського сувернітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

Сестра екс-глави Адміністрації Президента України Сергія Льовочкіна розлучена (колишній чоловік — Арсеній Новіков), має сина та дочку від першого шлюбу, а в 2014 народила доньку від Андрія Вінграновського.

 За інформацією "Чесно" - прогульниця засідань комітету у Верховній Раді 8 скликання. Фігурантка шести антикорупційних розслідувань. 16 січня 2014 року голосувала за диктаторські закони. 

Марія Мезенцева

Фракція "Слуга народу"

Голова комітету з питань європейської інтеграції, міжнародниця і спортсменка. Багаторазова чемпіонка України із сучасних танців.

За даними УП, Мезенцева претендувала на те, щоби очолити комітет у закордонних справах, але згодом була затверджена як головний претендент від партії на посаду голови комітету з європейської інтеграції.

З 2015-го року є депутаткою Харківської міської ради, де входила у фракцію Самопомочі і була членом постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів.

Була лобісткою з українських питань у Європарламенті, декларує співпрацю із Бізнес-радою Україна-ЄС у Брюсселі.

Олександр Мережко

Фракція "Слуга народу"

ФОТО: Facebook/Alexander Merezhko

Він очолював кафедру права Київського лінгвістичного університету. 

Захистив кандиданську, а згодом і докторську дисертацію з міжнародного права, отримав звання професора. 

Викладав у багатьох українських та американських вишах. В тому числі, у Школі права Пенсільванського університету та Денверському університеті.

Чимало робіт Мережка присвячені агресії Росії проти Україні в контексті міжнародного права. 

Втім, його статті неодноразово провокували скандали. 

Зокрема, політолог і історик Сергій Грабовський у колонці для "Дня" згадує роботи Мережка "Хто несе відповідальність за Голодомор?" ("Свобода" №1, 2007) та "Українська держава і голодомор" ("Свобода" №6, 2007). 

"У Голодоморі винна Україна, оскільки вона була у 1930-х роках незалежною державою, відтак саме вона мусить виплатити грошові компенсації жертвам цього акту геноциду. Так стверджує Олександр Мережко, доктор юридичних наук, професор університету КРОК та Католицького Люблінського університету імені Івана Павла II", – обурюється Грабовський. 

У матеріалі для "Радіо свободи" Тарас Марусик наводить іншу цитату зі статті Мережка – цього разу, про мову. 

"Прихильник українського націоналізму сприймає мову не просто як засіб комунікації, а як якусь особливу метафізичну сутність, що стоїть над людиною і вимагає поклоніння. В такому вигляді українська мова як мова державна стає інструментом репресії по відношенню до тих, хто розмовляє і думає за допомогою російської чи іншої мови, що неминуче підриває стабільність українського суспільства і веде до взаємного озлоблення… ефективно вирішити мовну проблему в Україні і виправити викликані нею соціальні протиріччя міг простий принцип: чиновник повинен розмовляти мовою платника податків", – йдеться у згаданому уривку. 

Читайте також - Слугу" Мережка обрали віце-президентом ПАРЄ

У нещодавньому інтерв'ю нардеп детальніше пояснив ставлення до мовного питання. 

"У мене дружина україномовна, а я російськомовний киянин. Мене під час передвиборної кампанії закидали камінням, коли я посмів сказати, що мова – то в першу чергу засіб комунікації. Я прихильник прав і свобод людини, в тому числі – в лінгвістичному питанні. З іншого боку, якщо не підтримувати українську мову на державному рівні, він буде зникати. Російська мова стала мовою міст. Мої батьки жили в маленькому містечку, вчилися в українській школі, але приїхали в Київ і перейшли з української мови на російську, щоб зробити кар'єру. Зараз щоб зробити кар'єру в державній сфері, потрібно знати українську мову. Вважаю, що це добре, хоча мені трохи важко. Підтримка української мови, звичайно, повинна бути, але навіть в Конституції сказано, що гарантується вільне використання мов національних меншин", – розповів сам Мережко в інтерв'ю commons

Читайте також - Новий голова комітету Ради Мережко єдиний не підтримав заяву щодо Марківа

Наразі Мережко входить у комітет Верховної Ради з питань правової політики, очолює підкомітет з цивільного та адміністративного законодавства. Член постійної делегації у ПАРЄ. 

Згідно з декларацією, у Мережка є три квартири у Києві площею 42,3,  42,3 та 69 квадратних метрів (третя – у співвласності). На його рахунках – 389 тис. індійських рупій, 361 865 польських злотих, та $7 тис. 

Юлія Овчинникова

Фракція "Слуга народу"

Науковиця, біологиня, виконувачка обов'язків декана біологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса у Вінниці. Членкиня Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду. Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою.

У 2007 Овчинникова була обрана стипендіатом програми Завтра.UA. З 2010 року спільно зі стипендіатами Донецька створила Координаційну Раду стипендіатів Фонду Віктора Пінчука Донецької області. У 2011 заснувала та очолила Донецьку обласну громадську організацію "Молодіжна ініціатива міст". Брала участь у молодіжних проектах Європейського Союзу (Youth in Action, Erasmus+) у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Азербайджані. Була також обрана координаторкою робочої групи з міждисциплінарності Європейської Ради аспірантів та молодих учених у Брюсселі (Бельгія). З 2013 року керує програмою "Волонтерський Рух Донеччини".

Крім викладацької діяльності в рамках програми Erasmus+ Staff Mobility for Teaching також викладає на природничому факультеті Університета Вітовта Великого у Каунасі (Литва). Має диплом Open Science Ambassador (2019).

У 2015—2017 та 2019 роках була офіційним делегатом від України в Європейській раді аспірантів та молодих учених (Eurodoc[en]). Крім того, обрана до Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Працює керівницею робочої групи.

 

ДОВІДКА:

Зимова сесія ПАРЄ проходитиме 27-31 січня.

За порядком денним сесії, у понеділок парламентарії оберуть нового президента ПАРЄ. Найімовірніше ним стане бельгійський сенатор, представник політичної групи Альянсу лібералів та демократів за Європу (ALDE) Рік Дамс.

Також під час роботи сесії до Асамблеї звернуться президенти Грузії та Молдови. Як повідомляє "Укрінформ", на сесії планується провести дебати про порушення країнами-членами ПАРЄ статутних зобов'язань.

Серед інших питань – функціонування демократичних інституцій у Польщі, доповідь про політичних в'язнів в Азербайджані.

За терміновою процедурою парламентарії можуть провести дебати про ситуацію у Лівії й на Близькому Сході у контексті її наслідків для Європи, обговорити порушення прав людини і верховенства права у Туреччині, а також наслідки Brexit.

Делегати обговорять загрози безпеці журналістів, питання захисту свободи вірувань, а також проблеми мігрантів.

Окрім цього, у кулуарах ПАРЄ заплановано проведення низки подій. На них, зокрема, розглядатиметься ситуація в окупованому Росією Криму, виконання російською стороною рішень Європейського суду з прав людини (чого РФ не дотримується), а також утримання Москвою політичних в'язнів.

Угорська делегація також запланувала проведення заходу з приводу "тривалих обмежень мовних прав в Україні".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme