Дебати і тактика Зеленського: Що треба робити Порошенку

Президент України Петро Порошенко готовий на все, щоб дебатувати із Володимиром Зеленським. Але комік продовжуєпідвищувати ставки

Дебати і тактика Зеленського: Що треба р…

Чинний президент України Петро Порошенко потужно виглядає у нав'язаній йому командою Зеленського "віртуальній битві". Окрім відеороликів, запуску креативного Телеграм-каналу, а також походу на аналізи Порошенко перейшов у наступ. Вчора в ефірі ТРК "Україна" він викликав Володимира Зеленського на дебати 14-го квітня і пройти вони мають на НСК "Олімпійський". Зрештою, як повторює президент - "стадіон так стадіон". 

 

Зеленський, якому і належить ідея проведення дебатів з Порошенком на головній арені країни, відповів на виклик тільки сьогодні. Комік хоче, щоб дебати відбулися 19-го квітня на НСК "Олімпійський". Зеленський у власному відео згадав про "Свинарчуків, посадки" та інші речі, які є темами не дуже зручними для президента. А також попросив українців в коментарях писати, що вони хочуть запитати в Порошенка. Тактика зручна, як і з написанням власної програми. Бо дебатувати з Порошенком він буде питаннями простих людей. І тут можна як завгодно маніпулювати, бо запитання наш простий українець може ставити гострі - особливо про корупцію, зубожіння, війну та соратників президента. От тільки предметної дискусії точно не вийде. Саме це Зеленському і потрібно. Банальне шоу, в якому він буде представником "простого українця".

Між іншим, штаб Зеленського ще має провести із мовником переговори щодо цього, бо 19-го квітня дебати заплановані саме в студії Суспільного. У Порошенка ж готові на все. 

Президента можна зрозуміти. Він не раз повторював, що хотів би розділити дебати із Зеленським на декілька частин, поговоривши про армію, міжнародну політику і внутрішні питання. Виклик Зеленського на "Олімпійський" 14-го квітня - це втілення в життя власного плану. По-перше, Порошенко, який вже готовий дебатувати, маючи за плечима чималий політичний досвід і розуміючись на тематиці, дає Зеленському практично на тиждень менше часу для підготовки. А комік посилено готується до дебатів, якщо вірити на слово Анатолію Гриценку, котрий з ним зустрічався. І йому необхідно розібратися в багатьох питаннях, у яких він може плавати. 

По-друге, Порошенко намагається отримати максимальну користь для себе. Він впевнений, що дебати - це його шанс виглядати краще за Зеленського і спробувати поборотися, якщо не за електорат коміка, то за виборця Тимошенко, Гриценка, Смешка та інших, які не підтримували його. Але потрібні для перемоги. Якщо дебати відбудуться 14-го і 19-го квітня - він отримає більше ефірного часу (дебати тривають не менше 60 хвилин), щоб протистояти Зеленському "очі-в-очі".

Зрозуміти можна і Володимира Зеленського. Йти на дебати вже 14-го квітня - це дещо зарано. Плюс, вся віртуальна технологія його команди будувалася на тому, що саме він висуває умови. Тому піти на бажання Порошенка і зустрітися із ним раніше, ніж 19-го квітня в коміка наразі не хочуть. Більше того - вони виступають за НСК "Олімпійський", а Порошенко 19-го може планувати прийти в студію Суспільного, бо цей момент регламентується постановою ЦВК.

Як розповів Depo.ua політолог Євген Магда під час міжнародного форуму в Польщі, Зеленський всіляко уникатиме дебатів.  У той же час Порошенко буде на них 14-го і 19-го квітня. Бо йому потрібно робити все для перемоги. 

"Для Зеленського дебати - ци вихід із зони комфорту, тому він всіляко їх уникатиме. Електорат Зеленського чекає на шоу. Чи є шанс у Порошенка наростити рейтинг за рахунок дебатів? Ресурс є у кожного з кандидатів, але виборці - це не кріпосні. Важливою є активність кандидатів і Порошенко намагається зараз модерувати порядок денний, йому треба нарощувати показники різного роду кадровими рішеннями. В Зеленського ж такої можливості нема", - вважає Магда.

Безперечно, вже зараз видно, що Зеленський ставить умови, які так чи інакше буде важко виконати Порошенку. У той же час, Петро Порошенко цілком правильно зробив, що зіграв у "віртуальну гру" коміка і зайшов на його поле. 

"Одна справа - максимально вибирати свій електорат - це одне. Інша справа - грати на чужому полі. Йому треба ліквідовувати відстань, яка склалася між ним і Зеленським після першого туру, тому це логічно",- вважає Магда. 

Наразі ж ситуація йде до того, що дебати можуть повноцінно не відбутися. Кандидати говоритимуть і піаритимуться на різних локаціях і за таких умов взагалі було б логічно продовжити такий театр абсурду прямим включенням Зеленського з "Олімпійського" в студію Суспільного до Порошенка, чи навпаки. 

В будь-якому разі, Порошенко виграє від того, що Зеленський не дебатуватиме з ним 14-го квітня. І цю фішку він точно має використати. Головне - продумати власний виступ у цей день, щоб він не нагадував попередні. Йому потрібно нагадати про курс України, власні зустрічі з активістами, антикорупціонерами, сказати, що він всіх почув. А головне - розкритикувати власних "друзів", можливо навіть Медведчука, якого вже колись називав представником Путіна в Україні. І сказати вкотре про суттєві зміни в команді, які Порошенко вже пообіцяв. Бажано з кількома прізвищами і позиціями.

 

Звісно, одними словами суттєво ситуацію не зміниш - необхідні реальні кадрові рішення. Окрім цього, було б непогано підготувати нарізку виступів Зеленського і його "Кварталу 95" з сумнівними заявами про Україну і жартами щодо подій в нашій державі - принаймні зацитувати ці жарти. Таке цілком може мобілізувати проукраїнського виборця. Також Порошенко має прийти на дебати 19-го квітня саме туди, де у той день планує бути Зеленський. Якщо він взагалі планує десь справді бути. В коміка ж може бути проста тактика - тримати свій рейтинг і прогнозувати, в яких регіонах і скільки йому дасть електорат Бойка-Вілкула. Від дебатів тут мало що залежить - він грається і тягне час.

Парламент і реформи

Окрім тематики дебатів трендом наступних політичних днів стає розподіл на тих, хто за Порошенка, а хто за Зеленського навіть в парламенті. Так сьогодні позафракційний нардеп і кандидат в президенти Купрій ініціював створення міжфракційного депутатського об'єднання "За наступного президента Зеленського". На думку Євгена Магди, нардеп цей близький до оточення Коломойського. Тобто, ще до 21-го квітня за кулісами тематики дебатів ховаються торги. І люди, як на місцевому рівні, так і до парламенту з елітами визначаються, за кого вони гратимуть. Це все логічно - так відбувається завжди. Втім, такі історії як з Купрієм, приправлені подяками Зеленського голові МВС Арсену Авакову, у якого є чимало людей в "Народному фронті", а значить в коаліції, можуть бути відгуками якоїсь внутрішньої гри. Бо Зеленський у випадку перемоги на виборах до осені не матиме власної фракції у ВР. І це для нього погано. Але різного роду чутки про можливий розвал коаліції і розпуск ВР, які інколи виринають у "Фейсбуках", бо нібито вигідні Зеленському, не мають під собою підгрунтя. Все той же Євген Магда зазначає, що до виборів у Раду лишилося менше року і навряд чи хтось захоче новий Уряд під ухвалення бюджету, бо старий буде змушений за такого розкладу піти. А ще не забуваємо про переговори і потенційні кредити з МВФ.

У той же час для міжнародних експертів та людей, які напряму займаються реформами в Україні, як дебатна історія Зеленського-Порошенка, так і те, що оточує ці вибори, не дуже подобається. Віктор Одиниця, який плідно займається питаннями децентралізації зі сторони щвейцарсько-українського проекту зазначив Depo.ua у Кракові, що на Заході занепокоєні тим, що реформи можуть "згорнутися", якщо до влади прийде менш рішучий президент. І українцям варто було б подивитися, що зроблено за Порошенка. 

"Результати децентралізації дуже хороші, ми на правильному шляху. В інвесторів точно вже більше довіри до України, хоча є ще багато роботи. А українцям варто подивитися, скільки було зроблено і подумати, що може бути далі", - зазначив Одиниця і додав, що головне тут продовжити курс на реформи. Не просто ж так в США сказали, що працюватимуть з будь-яким президентом. 

Також досить здивовані результатами першого туру президентських виборів і шоу, яке влаштували Зеленський з Порошенком у Польщі. 

Як сказала Depo.ua головний редактор порталу для українців Кракова Олена Менько, поляки не розуміють, як комік міг перемогти президента. 

"В Польщі дуже здивовані, бо комік так легко в першому турі переміг. Тут не дуже це розуміють і обережно до цього ставляться", - каже Менько. І хоча в Польщі Зеленський переміг, причиною цього є обмежена кількість виборчих дільниць - Гданськ, Люблін, Краків, Варшава. А також прихід на вибори в основному молодих українців. 

"Вони думають, мовляв, що ми змушені поїхати з України через Порошенка. А от із Зеленським все буде так, як треба", - додає Менько. 

Також у Кракові під час Європейського форуму самоврядування нам вдалося почути думку, що Україна задає політичні тренди. І Зеленський з Порошенком точно увійдуть в світову історію, якщо їхні дебати таки відбудуться, бо вже навіть іноземці прагнуть на них потрапити. Увійдуть чи ні - покаже лише час.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme