Де знаходиться центр з продукування "зради"

Багато українців вірять, що у владі є "партія війни" і "партія миру", вони – у конфлікті, а у мужиків через це чуби тріщать
Depo.Влада
13 вересня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Фото ba.org.ua
Фото ba.org.ua

Протягом минулого тижня та й у найближчі тижні значна увага преси прикута до конфлікту навколо каналу "Інтер" та військових дій, які розпочав "Народний фронт" проти своїх супротивників, що засвітилися у переписці екзальтованої московської дами Марії Столярової. Вимоги "фронтовиків" прості: "Інтер" має бути якщо не закритий повністю, то хоча б кардинально змінити редакційну політику, Дмитро Добродомов, Сергій Каплін і Борислав Береза – скласти мандати, а відповідальний за новинний контент "Інтера", російський політтехнолог Ігор Шувалов - депортований. Крім того, влада повинна посилити тиск на проросійські видання, які прямо називаються агентами Кремля.

Зрозуміло, що ця кампанія НФ спрямована не лише на відстоювання інформаційної безпеки країни, а й на підняття власного рейтингу. Не для довчасних виборів, а, радше, щоб не забували. Втім одним із міфів, які плодять опоненти "фронтовиків", є теза, що проти "інформвати" воюють лише соратники Яценюка й Авакова.

Минулого пленарного тижня за основу було прийнято законопроект №4815 авторства групи депутатів із різних фракцій (серед авторів був лише один "фронтовик", Андрій Тетерук), який дає можливість Нацраді жорстко, аж до анулювання ліцензії, реагувати на порушення низки законів. Його, до речі, підтримали Береза і Добродомов, обструкцію яким оголосили в НФ. А от 15 "фронтовиків" не голосували. Так що міф про конфлікт у парламенті через питання інформаційної безпеки – конспірологія. До того ж – бездарна. Необхідність посилення інформбезпеки розуміють всі, питання лише в методах.

Ще одна конспірологія, яку продукують так звані "чесні журналісти" - зацікавленість "партії миру", до якої, звично, записують усіх, окрім "фронтовиків",  у відставці Авакова. На жаль, багато політиків й експертів, доволі не дурних, коментують цей інформаційний вкид, гадають, чи вистачить голосів за постанову Капліна, і так далі. А чому, власне, Рада має голосувати з цього питання? Бо комусь хочеться перевиборів і тому висмоктують з пальця конфлікти між БПП і "фронтом"?

Іноді складається враження, що центр продукування теорій змов не в Москві, а в Києві. І сидять там не гужви чи шувалови, а політики-популісти у вишиванках, що дуже хочуть бути в телевізорі і на шпальтах газет. Байдуже, хто ці газети фінансує і редагує. А "темники" про "зраду" - у них у головах. Проросійські ж ЗМІ просто надають майданчик виговоритися.

Коли закриється "Інтер"? Не тоді, коли його спалять, у що не віриться так само, як в анулювання ліцензії цього медіа-ресурсу, а коли адекватні політики та урядовці перестануть туди бігати на ефіри і давати коментарі. Це має бути консолідоване рішення. І не лише по "Інтеру".

У нас, здається, ЗМІ, які косять під опозиційні, а насправді відпрацьовують російські срібляки, більше, аніж проукраїнських. То ж навіть дивно, що ми з такою інформаційною політикою і всеїдними теленарцисами ще не програли Путіну гібридну війну.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада