Де поділися 100 млн: У поліції пояснили причини обшуків у музеї Революції Гідності

Обшуки у музеї Революції Гідності в Києві проводилися у зв'язку з підозрою посадовців меморіального комплексу у розкраданні 111 млн грн, виділених на реконструкцію об’єкта

Де поділися 100 млн: У поліції пояснили…
Фото: Національний музей Революції Гідності / Facebook

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу поліції.

Як було встановлено, наприкінці 2018 року Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності уклав договір на виконання будівельних робіт з ТОВ. Тоді було перераховано на його рахунок авансовий платіж у розмірі понад 111 мільйонів гривень для виконання будівельних робіт.

Однак, попри договір, будівництво так і не почалось.

"Згідно з актом ревізії, на казначейському рахунку підрядника залишок коштів по об’єкту, станом на березень 2020 року, складав 9 878 517 гривень. Також виявлено фінансові порушення і в музеї Революції Гідності, що призвело до збитків на суму майже 4 мільйони гривень", – зазначили у поліції.

Наразі слідчі проводять обшуки в службових приміщеннях музею, компанії – генпідрядника та за місцями проживання відповідних службових осіб з метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень та отримання інших доказів у кримінальному провадженні.

Нагадаємо, сьогодні у Києві до Національного музею Революції Гідності прийшли представники влади з обшуком

Як повідомив директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, обшуки тривають у його домі та двох приміщенням музею

Пізніше у музеї Революції Гідності розповіли, що відбувається там зараз.

Довідка: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності – музейна науково-дослідна, культурно-освітня та науково-методична державна інституція, що належить до сфери управління Українського інституту національної пам’яті.

Його було створено розпорядженнями Кабміну від 18 листопада 2015 р. Указом президента від 12 квітня 2016 р. музею було надано статус національний.

Музей було започатковано громадською ініціативою "Музей Майдану/Музей Свободи", яка розпочала практичну діяльність зі створення музею як багатофункціонального музейного комплексу. 

18 січня 2016 р. директором музею було призначено одного із ініціаторів його створення, голову правління ГО "Музей Майдану" – Ігоря Пошивайла.

Нині новостворюваний музей власних експозиційних площ не має. Виставкова та культурно-освітня програмна діяльність ведеться на партнерських майданчиках.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme