Де європейська ідея відступає, там створюється вакуум: Порошенко написав про єдність ЄС

Український народ вірить в Євросоюз сильніше, ніж самі країни ЄС, бо європейці встигли забути, що таке війна і авторитаризм, і тому сприймають як належне мир і свободу
Depo.Влада
7 липня 2016 06:13
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у статті “Ми віримо в Європу” для видання Politico.

"Після 59-ти років європейського проекту – найуспішнішого в історії людства – багато європейців стали менше цінувати те, що він приносить (мир, стабільність, свободу пересування), ніж те, чого він вимагає (солідарність і терпіння)", – пише український президент.

Порошенко наголосив, що європейці встигли забути, що таке війна і авторитаризм, і тому сприймають як належне мир і свободу.

"Ніде в Європі немає такої сильної віри в ЄС, як в Україні. Не тому, що ми не знаємо про недоліки ЄС, а тому, що ми дуже добре знаємо альтернативу. Там, де європейська ідея відступає, залишається вакуум, який заповнює щось до болю знайоме в історії Європи – національний егоїзм",- зазначив Порошенко.

Він зауважив, що Україна хоче в Євросоюз, щоб стати кращою країною: "Коли ми говоримо, що ми хочемо в ЄС, це мета не для ЄС. Ми ставимо за мету перед собою".

Європа в свою чергу повинна залишатися сильною і єдиною, пише Президент: "Без прагнення до свободи, без політичної мужності або бачення майбутнього Європа не є сутністю, тільки територією. Цей варіант цілком влаштовує євроскептиків. Але чи життєздатний цей варіант, якщо ми хочемо кращого майбутнього?".

"Ми віримо в Європу. Ми будемо вірно йти з Європою. Ми розцінюємо Європу як єдиний шлях до кращого майбутнього і єдині ліки від хвороби егоїзму і поділу, який вже коштував нашому континенту мільйонів життів. Як з'ясувалося, навіть зараз, після десятиліть миру і процвітання, Європа не має імунітету", – підсумував Порошенко, додавши, що Європа повинна боротися з цими хворобами.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада