ДБР повідомило про підозру главі КСУ Тупицькому

У вівторок, 19 січня, Державне бюро розслідувань повідомило про підозру голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому

ДБР повідомило про підозру главі КСУ Туп…
Фото: Сайт КСУ

Про це пише Depo.ua з посиланням на прес-службу ДБР.

У повідомленні зазначається, що Тупицького підозрюють у наданні завідомо неправдивих показань, які поєднані зі штучним створенням доказів захисту, а також у підкупі свідка з метою відмови від дачі показань.

"Слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з в.о. генерального прокурора повідомили про підозру судді Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його Голови, у вчиненні кримінальних правопорушень проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань)", – зауважили в Держбюро розслідувань.

В ДБР наголосили, що нехтуючи вимогами Конституції України та положеннями Кримінального процесуального кодексу України, діючи з метою перешкоджання встановленню істини у кримінальному провадженні у якому він є підозрюваним, Тупицький "продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати установленню істини у кримінальному провадженні, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого".

"На додаток голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення, не набуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце. Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні", – додали в ДБР.

Там додали, що через суспільний резонанс щодо кримінального провадження про підозру Тупицькому слідчими Державного бюро розслідувань з суворим дотриманням вимог чинного законодавства України вживаються вичерпні заходи для забезпечення виконання указу президента, згідно з яким глава КСУ протягом двох місяців не має права виконувати повноваження судді Конституційного Суду та його голови та перебувати в приміщенні даного суду.

"Іншим чином, ніж шляхом відсторонення від посади судді КСУ й одночасно його Голови, неможливо запобігти ризикам впливу останнього на інших свідків у цьому кримінальному провадженні – співробітників КСУ, перешкоджання наданню ними документів на запит слідчого, явки на допит тощо", – пояснили в ДБР.

Нагадаємо, що 18 січня співробітники УДО не пропустили Тупицького й частину інших суддів до КСУ. Згодом у Конституційному Суді підтвердили цю інформацію. Там зазначили, що це є черговою спробою протиправного втручання у діяльність голови КСУ, а також перешкоджанням виконанню ним своїх службових обов’язків, спрямованим на блокування роботи КСУ в цілому.

Також ситуацію з недопуском до робочого місця прокоментував і сам Тупицький. Він сказав, що поки не знає, як будуть далі розвиватися події, але наголосив, що цим вже займаються правоохоронці.

В Управлінні державної охорони прокоментували ситуацію із недопуском очільника Конституційного Суду Олександра Тупицького до КСУ. Там заявили, що військовослужбовці діють лише на підставі та в межах повноважень, передбачених чинним законодавством.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"