ДБР допитало Цеголка про зникнення обладнання з ситруму АП

Державне бюро розслідувань допитало прес-секретаря п'ятого президента Петра Порошенка Святослава Цеголка у справі про зникнення моніторів і серверів з секретною інформацією з ситуаційної кімнати Адміністрації президента

Про це повідомила прес-служба ДБР, передає Depo.ua з посиланням на 112.ua та "Українські Новини".

"Наскільки відомо, то так – допитали його", – сказав співробітник відомства.

При цьому, прес-служба не повідомила, чи був допитаний в рамках справи секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк.

Наголошується, що 28 травня у ЗМІ опубліковано відеозвернення секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Данилюка про зникнення з ситуаційної кімнати Адміністрації президента серверів, що містять секретну інформацію.

Зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 329 ("Втрата документів, що містять державну таємницю, яка спричинила тяжкі наслідки) Кримінального кодексу.

Слідчі ДБР проводять першочергові слідчі дії, спрямовані на всебічне, повне і об'єктивне вивчення обставин вчинення кримінального злочину.

Нагадаємо, новопризначений секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що сервери з секретною інформацією з ситуаційної кімнати РНБО зникли.

А прес-секретар екс-президента Петра Порошенка Святослав Цеголко пояснив, що техніку для ситуаційної кімнати президента орендував за власний кошт Петро Порошенко.

За словами екс-заступника голови Адміністрації президента Дмитра Шимківа, архітектура ситуаційноі кімнати президента не передбачала жодних серверів, крім відеосервера для керування відеостіною, та іншими екранами. 

29 травня Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом зникнення моніторів і серверів з секретною інформацією з ситуаційної кімнати Адміністрації президента

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна