"Дай грошей": Який ще компромат на Зеленського використає Коломойський

Ігор Коломойський готовий боротися за вплив на Володимира Зеленського різними способами

Автор: Андрій Коваленко

"Злив" у ЗМІ відеоролика на якому "Квартал 95" у 2017-му році вітає Ігоря Коломойського з днем народження і "просить грошей", включно із Володимиром Зеленським, змусив посміхнутися опонентів преЗЕдента. Мовляв, ми ж завжди говорили - типова маріонетка Коломойського. Але в цій історії насправді є чимало цікавих моментів. 

Перший з них - хто саме міг злити цей ролик. Джерела видання "Страна", яке підтримувало Зеленського інформаційно під час виборів проти Петра Порошенка, а останнім часом почало вже і критикувати, зокрема через риторику щодо Донбасу і "відсутність там миру", вказує на вушка Ігоря Коломойського. За логікою, відео і справді записувалося для нього, а значить йому і надсилалося. Коломойський - відомий олігарх за різного роду пранками і записами розмов із різними впливовими людьми (Януковичем, Ігорем Суркісом, Курченком та ін), які легко знайти на YouTube. І хоча сам Ігор Валерійович каже, що це не його робота і він не грається в такі ігри, переводить стрілки навіть на Льовочкіна – оприлюднення привітання "Кварталу 95" на сьогодні вигідне саме йому. Бо зараз проти впливу олігарха на Зеленського ведеться справжня війна. Деолігархізацію оточення Зе проводять американці, в цьому їх підтримують і європейці. Навіть сам Зеленський в різних інтерв'ю відхрещується від співпраці з Коломойським, згадує, що той взагалі грошей йому винен… Та і людина –  Коломойський –  з іншої епохи. Не молоде, свіже обличчя, як в любить ЗЕкоманда, а старе. От тільки партія "Слуга народу" чомусь насичена людьми Ігоря Валерійовича – достатньо глянути бодай Дніпропетровщину з мажоритарниками (Бородін та ін.), Франківщину... А в першій десятці партії ми побачимо навіть ТОП-менеджера, до мозку кісток людину олігарха - гендиректора "1+1" Олександра Ткаченка. Офіс президента очолює юрист олігарха (вже колишній) Андрій Богдан. Та навіть попри своїх людей у президентській політсилі та оточенні, Коломойському потрібно більше контакту із Зеленським. Враховуючи, що президент зустрічався з іншими олігархами, з якими очевидно говорив про правила гри, Ігор Валерійович в непростих умовах має захищати власні інтереси. Тим більше, що той самий Богдан припускає свій відхід із посади голови Офісу президента в перші помічники Зеленського. Очолити ж Офіс може людина Володимира Олександровича –нинішній перший помічник Сергій Шефір

Другий момент – який саме вплив може мати відео на Зеленського? Або ж, який меседж Ігор Коломойський закладає у такий злив? Саме відео з привітанням не може нанести помітної шкоди Зеленському сьогодні. Адепти меседжа "маріонетка Коломойського" і без нього так би думали. Захисники президента не побачать у відео чогось особливого. Можливо, дещо зацікавляться таким розкладом західні партнери, от тільки 2017 рік – це не 2019-й. Тоді Зеленський був актором. Ще й явно тролив Коломойського під час, можливо, фінансових суперечок з його телеканалом. Та Коломойський надіслав Зеленському своєрідну "чорну мітку". Мовляв, Володимире Олександровичу, ідіть на контакт, не забувайте про мої інтереси, бо такого різного відео в мене ще багато є. А компромату і справді може бути чимало. Співпрацюють Коломойський через свій телеканал із Зеленським – давно. Нинішній президент відвідував день народження олігарха в 2018-му, і взагалі літав до Женеви часто. Хто його знає, скільки міг записати Коломойський за цей час розмов, а його люди різних відео у неформальній обстановці із Зеленським. Тим більше, що на той час, в 2017-му, в Ігоря Валерійовича вже знали про бажання Зеленського іти в президенти. 

Що ж потрібно Коломойському? В США у нього проблеми – за даними ЗМІ, ФБР по відмиванню коштів справу веде. А преса часто пише про різного роду схеми з нерухомістю і знову ж таки відмивання коштів пише. У Делавері розглядається позов "Приватбанку". Україна ж може стати тихою гаванню для Коломойського та його бізнес-партнера Боголюбова, який посвідку на проживання планує робити. У справі "Приватбанку" Коломойського цікавлять гроші, які, як він стверджує, при націоналізації в нього "вкрали" – це $2 млрд. А також його цікавить допомога чи саботаж держави у справах кредитування банком структур олігарха без повернення коштів. Більше того, вже після виборів низка держкорпорацій мають отримати нових керівників. Це Укртранснафта, Центренерго та інші. Олігархи завжди зацікавлені, щоб такі корпорації очолювали їхні люди. Бо на цих місцях дуже легко присмоктатися до бюджету. Простіше кажучи, Коломойського точно цікавить, щоб його інтереси у великому перерозподілі країни після виборів були враховані. Не хоче лишитися в дурнях, як у часи Порошенка. І за це він готовий боротися різними методами, навіть компроматом, який може похитнути рейтинг "Слуги народу". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна