Дати бабусям гроші і "припинити травлення киян": Що кандидат у мери столиці від "слуг" Качура запозичив у Зеленського

Учасник внутрішньопартійних праймеріз на пост мера Києва від "Слуги народу" Олександр Качура презентував програму у мери Києва

Дати бабусям гроші і "припинити травленн…
Фото: Depo.ua

Качура обрав донині нестандартний спосіб презентації – установив невелику сцену прямо під дверима КМДА і звідти звернувся до виборців. Послухати нардепа зі столичними амбіціями зібралися кілька десятків киян.

Програма складалася з 12 пунктів, які він і озвучив. 

Загалом, кандидат обрав стандартну популістичну методику – виступати проти всього поганого за все хороше, мало пояснюючи, як само це хороше буде досягнено.  При цьому ж програму Качури можна б було умістити в одне речення – мовляв, всі одвічні проблеми у Києві вирішаться чарівним способом.  

Чи то команда кандидата спокусилася президентським результатом у 73% і захотіла його повторити, чи то надто злився Качура з офіційною лінією політсили, але його спосіб комунікації та набір обіцянок нагадав промови лідера України Володимира Зеленського.

Зокрема, першим пунктом програми Качури стало "велике київське будівництво" (схожий термін фігурує у більшості відео Зеленського, – ред.). Він пообіцяв киянам школи, садчки, нові Воскресенський, Південний і Північний мости. 

Також пообіцяв залучити у місто великі інвестиції і зробити "спеціальний пакет для інвесторів (знову ж згадується програма "Інвестиційна няня", яку наразі намагається провадити ценральна влада. )

Далі звернувся аж до класики часів 2019 року і зазначив, що "доходи від профільних департаментів повинні розподілятися між дітьми, народженими в Києві". 

"Ті гроші, які йдуть у гаманці друзів Кличка, можуть піти на накопичувальні рахунки наших дітей. У 18 років вони можуть розпорядитися ними – витратити на навчання або купити автомобіль", – сказав Качура.

Такий самий пункт був у програмі нинішнього президента – він казав про накопичувальні рахунки киян, куди капатимуть гроші з вибобутку корисних копалин. Щоправда, більшість експертів назвали схему нереалістичною, а "Зе-команда", вже прийшовши до влади, згадувала її нечасто. 

Не оминув Качура і ще одну фішку нинішньої влади – діджиталізацію. Пообіцяв створити додаток Kyiv-ID, через який можна буде сплачувати за комуналку і звертатися до чиновників. Мовляв, завдяки цьому чиновники не зможуть вимагати у киян хабарі, адже сисема все фіксуватиме.  Про Kyiv Smart City – розроблений нинішньою столичною владою додаток, що працює вже зараз, Качура промовчав. 

Загалом кандидат обурився, що в тих місцях "де батьки освічувались одне одному, зараз стоять хмарочоси" і пообіцяв віддати 50% Києва під зелені насадження. Куди селити киян і в який бік розширяти місто, не сказав. Зате зазначив, що незаконні будівлі будуть демонтовані. 

Бабусь кандидат вирішив приваблювати не гречкою, а грошима. У озвучених планах – доплата киянам, старшим 70 років.  Про способи поповнення бюджету для такої щедрості згадує побіжно. Наприклад, хоче зобов'язати маршрутників видавати квитки, а таксистів – чеки. В принципі, це ж планували ледь не всі кандидати у мери столиці чи навіть Київради. Але за багато років цього ніхто не домігся. І, звісно, варіант, що це вийде у Качури, – питання сумнівне. Адже, схоже, жодних ноу-хау в нього немає. 

Також кандидат хоче розвивати еконтранспорт, встановити бюджетні зарядки для електрокарів, провести реконструкцію сміттєспалювального заводу "Енергія", побудувавши над ним купол.

Не обійшлося без обмовок, чомусь типових як для столичних мерів, так і тих, хто хоче посісти головне київське крісло. Зокрема, говорячи про екологію, Качура пообіцяв "припинити травлення киян". 

Звісно ж, не забув про один з головних столичних "болів" цього року і, можна прогнозувати, центральний символ майбутньої київської кампанії – туї на Хрещатику. У програму конкретного "дерев'яного пункту" не включив, але відповідаючи на питання, пообіцяв навести лад із насадженнями на центральній вулиці.

"Те, що зараз відбувається з Хрещатиком… Ми завжди славилися каштанами. Туї – зріз всього, що відбувається в місті. Сам мер не бачить майбутнього в Києві. Він велику частину життя провів за кордоном. Для нього нормально радянські туї на Хрещатику. Ми пересадимо туї в інше місце, а тут мають бути каштани", – сказав Качура.

Зазначимо, що залишати ялівці на Хрещатику не планує і чинний голова Віталій Кличко. За його словами, це тимчасовий варіант, який пробуде до реконструкції вулиці. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme