Данія не визнає російських виборів у Криму

Данія не буде визнавати результатів російських парламентських виборів в окупованому Криму і вважає неприйнятним проведення таких виборів там
Depo.Влада
16 вересня 2016 05:22
ФОТО: depo.ua

Про це сказав міністр закордонних справ Данії Крістіан Єнсен, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Ми не визнаємо результатів виборів на території незаконно анексованого Криму. Йдеться про окупацію частини української території, і ми вважаємо неприйнятною заяву Росії про те, що вибори там "вільні і чесні", – заявив він.

Водночас міністр не дав чіткої відповіді на запитання, чи може Данія в цілому не визнати результатів виборів до Держдуми Росії 18 вересня з огляду на те, що вони відбуваються, зокрема, і в окупованому Криму.

"Ми маємо запитання до того, чи вибори на Росії в цілому вільні і чесні. Але що найголовніше – вибори у Криму неприйнятні. Крим – не частина Росії, Крим – це частина України", – сказав він, відповідаючи на запитання.

Нагадаємо, вибори в Держдуму Росії відбудуться 18 вересня по змішаній системі: половину депутатів, 225 осіб, обиратимуть за партійними списками, іншу половину - в одномандатних округах.

У виборах бере участь 14 партій, для проходження в Держдуму потрібно подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

8 вересня Верховна Рада України ухвалила постанову про звернення до парламентів іноземних держав з закликом не визнавати результати виборів у Державну думу Росії в окупованому Криму.

Як повідомив раніше прес-секретар президента України Святослав Цеголко, Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну проінформувати Росію про неможливість проведення виборів до Держдуми на українській території.

Пізніше у МЗС України заявили, що українська сторона проінформувала Росію про неможливість проведення виборів до Держдуми на території Криму, а також довела до відома російської сторони слова Порошенка про неможливість проведення виборів в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв Росії.

У свою чергу офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Москва все ж має намір відкрити виборчі дільниці у день голосування у консульських установах Росії на території України

Посол США в Україні Марі Йованович раніше заявили, що США не визнають результатів виборів до Держдуми Росії на території окупованого Криму. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада