Данілов обговорив з західними послами розслідування авіатрощі українського літака в Ірані

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов обговорив із послами Канади, Великої Британії та Швеції хід розслідування причин аварії українського лайнера Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України" в Ірані
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт РНБО.

"Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів зустріч із надзвичайними і повноважними послами Канади в Україні Ларисою Галадзою, Великої Британії – Меліндою Сіммонс та Королівства Швеція – Тобіасом Тибергом. Під час зустрічі сторони обговорили актуальну ситуацію щодо ходу розслідування катастрофи літака Boeing 737 рейсу PS 752 в Ірані", – йдеться в повідомленні.

Данілов запевнив, що група українських експертів активно працює на місці аварії літака в Ірані, і РНБО України щогодини отримує оперативні звіти.

"Наше головне завдання – розібратися, чому це сталося", – зазначив він.

У свою чергу посли Канади, Великої Британії та Швеції висловили співчуття у зв'язку з катастрофою та запевнили в готовності надавати Україні всю необхідну допомогу під час розслідування.

Нагадаємо, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явилися фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей. Жертвами авіатрощі стали люди з різних країн: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 –Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

МАУ оприлюднила список пасажирів літака, що розбився в Ірані, а також – членів екіпажу, які були українцями.

Вже знайшли обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймоврні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

9 січня в Україні оголосили днем жалоби за жертвами авіакатастрофи в Ірані.

9 січня о 3:30 за Києвом у Тегерані приземлився борт з українськими фахівцями, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ, що сталася 8 січня в аеропорту Тегерана, та ідентифікації тіл загиблих.

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme