Данилишин просить Раду терміново повернути під контроль правління НБУ

Очільник Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин звернувся до Верховної Ради з проханням терміново внести зміни в закон про НБУ, в частині скорочення повноважень правління регулятора, посилення контролю над його діяльністю

Про це він написав у Facebook, передає Depo.ua.

"Ситуація, що склалася після зміни закону "Про НБУ" у 2015 році, показала: закон надав безмежні повноваження правлінню НБУ і фактично вивів правління з під будь-якого ефективного контролю... Звертаюся до Верховної Ради терміново внести зміни в закон "Про НБУ"та зробити його дійсно незалежним від будь-яких дій на свій розсуд нинішніх або майбутніх членів правління", – заявив Данилишин.

Він зазначив, що на сьогодні механізм юстування рішень правління центробанку відсутній, як і повний контроль над витратами і доходами НБУ з боку Рахункової палати.

На думку голови Ради, правління Нацбанку "прикривається" незалежністю регулятора і приймає "ніким не контрольовані рішення".

"Наслідком цієї безконтрольності є так зване "очищення банківської системи" 2015-2016 рр., яке завдало збитків майже 38% ВВП, різке знецінення, а потім зміцнення гривні, яке прямо порушує конституційну норму про стабільність національної грошової одиниці. А ще рішення щодо монетарної політики і облікова ставка, яка базувалась на особистих припущеннях членів монетарного комітету, "піраміда" ОВДП і ін.", – заявив Данилишин.

Водночас він зазначив, що Рада НБУ у рішенні від 5 грудня про визнання неефективною діяльність правління в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році не ставила за мету звільнення членів правління, зміну монетарного режиму або вплив на поточний курс гривні.

Данилишин піддав різкій критиці заяву пресслужби НБУ про перевищення Радою Нацбанку своїх повноважень при оцінці діяльності правління в частині формування та реалізації валютно-курсової політики. На думку голови Ради, пресслужба регулятора, якщо це не пресслужба правління, не може критикувати Раду.

Данилишин також підкреслив, що закон про Нацбанк дає Раді повноваження з контролю над проведенням грошово-кредитної політики і оцінки діяльності правління регулятора щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики України. Крім того, Рада НБУ може надавати рекомендації правлінню Нацбанку щодо методів ведення грошово-кредитної політики, окремих заходів монетарного і регуляторного характеру, а також політики курсоутворення і валютного регулювання, вважає глава Ради.

Нагадаємо, 6 грудня рада Нацбанку розкритикувала правління НБУ за "слабкий" долар.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"