ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЦВК покартала претендентів на президентство за агітаційний фальстарт

ЦВК не має юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації, але закликає всіх суб'єктів виборчого процесу утриматися від порушень

Depo.Влада
15 листопада 2018 12:10
ФОТО: depo.ua

Центральна виборча комісія вказала потенційним кандидатам у президенти на неприпустимість проведення дочасної агітації, повідомляє depo.ua з посиланням на повідомлення ЦВК.

У повідомленні комісії йдеться, що відповідно до частини 1 статті 44 та частини 1 статті 57 Закону України "Про вибори Президента України", передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів.

Проте вже зараз, наголосили у ЦВК, задовго до початку виборчої кампанії, практично у всіх регіонах України можна спостерігати активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів. Не поодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів, поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо. Згадані акції здійснюються поза межами виборчого процесу, і як наслідок, поза межами можливого контролю стосовно дотримання формальних вимог щодо їх проведення та фінансування.

У ЦВК попереджають, що подібні факти не залишаються поза увагою громадянського суспільства та міжнародних партнерів України. Тому можуть негативно вплинути на формування оцінки майбутнього виборчого процесу в цілому.

ЦВК не має юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації. Але нагадує, що вона є частиною суспільних правовідносин, яка регламентується не юридичними, а моральними нормами. Така практика як дочасна агітація може призвести до порушення принципу рівності.

Центральна виборча комісія закликає всіх суб'єктів виборчого процесу утриматися від дочасної агітації та неухильно дотримуватися загальновизнаних міжнародних стандартів проведення виборів і створити умови для проведення дійсно змагального процесу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада