Чверть зі 100 кандидатів у Верховний суд провалили перевірку

У конкурсі до Верховного суду 25 кандидатів не підтвердили здатність здійснювати правосуддя

Depo.Влада
17 липня 2017 16:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Загалом ще 75 кандидатів станом на 14 липня пройшли перевірку.

Зокрема, розглядалося питання про підтвердження здатності кандидатами на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду здійснювати правосуддя у відповідному суді, стосовно яких оголошено перерву.

На останньому засіданні комісія вирішила, що один кандидат за критеріями професійної етики та доброчесності не підтвердив здатність здійснювати правосуддя у касаційному суді у складі Верховного Суду. Лише три кандидати підтвердили здатність здійснювати правосуддя у ВС. Стосовно цих кандидатів комісія у складі колегії завершить згодом проведення кваліфікаційного оцінювання.

Нагадаємо, що 23 січня НАБУ розпочало відбор суддів до Верховного Суду України. Уже понад 600 претендентів у судді оновленого Верховного суду України взяли участь у анонімному тестуванні на предмет фахових знань,101 кандитат провалив конкурс.

Відповідно до змін до Конституції в частині правосуддя, які набули чинності 30 вересня 2016 року, вищим судом України має стати створений заново Верховний Суд у складі не більше як 200 суддів. Натомість ліквідують Вищий господарський, Вищий адміністративний та Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада