Чумак розповів, як фігурантів деяких справ "тримали на гачку"

Головний військовий прокурор Віктор Чумак розповів, як фігурантів деяких справ прокурори "тримали на гачку"

Про це він заявив в інтерв'ю "Цензор. НЕТ", передає Depo.ua.

"Ми хочемо розібратися з усіма справами, які є, провести їхню ревізію. Подивитися, що зливали, чого не зливали. Де є тільки номери справ. Тому що була така практика… Як би вам пояснити? Наприклад, одна справа займає цю кімнату – там купа томів. З неї висмикується один листок, береться епізод і реєструється нова справа. Фізично жодного допиту, жодних свідчень там немає. Є запис у реєстрі, але пішов термін проведення досудового розслідування. З тими ж самими фігурантами", – заявив Чумак.

За його словами, це робилося, щоб фігурантів тримати в підвішеному стані.

"Ви ж розумієте, коли кінцевою метою в людей було не розкриття справ, не притягнення до відповідальності, не встановлення справедливості, а бажання тримати на гачку бізнесменів чи політичних опонентів. Коли справи затягувались отаким чином, щось закривались, щось змішувалося, щось знову виділялося, щось передавалося саме для того, щоб тримати цих людей на гачку. Довести зараз до пуття і до суду це дуже важко", – сказав він.

На питання, чи зараз ці люди, яких тримали на гачках, звертаються до прокуратури й повідомляють про такі ситуації, Чумак від повів, що "масово ні".

"Хтось не знає, у когось рильце реально в пушку. Але ми знаходимо таких людей. Деякі кажуть, що абсолютно несправедлива справа. І таке є. Дехто просто приходить: дивиться, тут розікрали, а прокуратура на все це очі закрила, нічого не зробила", – зазначив він.

"Типова ситуація. Справа по досить відомій в Україні людині. Епізод, який теж досить відомий. Де такий епізод? Відкриваємо, шукаємо епізод за номером справи, дивимось, цей епізод, об’єднаний з іншою справою. Шукаємо іншу справу. Цю справу закрито. Та потім постановою провадження знову відкрите – і з нього відбрунькувався окремий епізод. Але хто розслідує? Головне управління поліції в Кіровоградській області. Розумієте? Її там ніхто не розслідує. Її ніхто там не знайде. Щоб пройти оцей квест, нам потрібно було два дні: щоб відслідкувати, як воно рухалося. Хто розслідує, де вона фізично, ця справа?", – розповів Чумак.

Нагадаємо, також Чумак заявив, що українські правоохоронці вилучили з Офісу президенти документи оперативних нарад часів Майдану та Іловайської трагедії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"