Чубаров: Як би не склались відносини Туреччини та Росії, НАТО посилить позиції біля Криму

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров прокоментував ініційоване Румунією питання розміщення постійного контингенту військово-морських сил країн НАТО в Чорному морі
Depo.Влада
21 липня 2016 09:30
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю "Апострофу", передає depo.ua.

"Зміна взаємовідносин Туреччини і Росії в будь-який бік жодним чином не перешкоджає реалізації НАТО тих планів, які вона вважає за необхідне реалізувати в басейні Чорного моря. Це паралелі, що абсолютно не перетинаються. Принцип колективної безпеки країн НАТО ніколи не шкодив чиїмось індивідуальним відносинам. Країни-члени НАТО, включаючи Туреччину, абсолютно усвідомлюють ту небезпеку, яка виходить від Росії. Я б не говорив, що Туреччина не підтримає реалізацію проекту в Чорному морі, якщо її економічні відносини з РФ будуть поліпшуватися", - сказав Чубаров.

На його думку, "НАТО буде облаштовувати причали в Констанці — це найбільш глибоководний порт на Чорному морі і найближчий до території Криму, звідки Румунії загрожує найсучасніша російська зброя".

"Думаю, що один з аеродромів в Румунії теж буде мати можливість базування об'єднаної ескадрильї літаків країн-членів НАТО. Буде посилення й у сфері повітряної і морської захисту", - зазначив Чубаров.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада