Чубаров: Україні треба вимагати визнати новобрану Держдуму Росії нелегітимною

Народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що Україні потрібно вимагати визнання нелегітимності всієї новообраної Держдуми Росії
Depo.Влада
10 вересня 2016 22:04
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в ефірі телеканалу "112 Україна", передає depo.ua.

Він нагадав, що ОБСЄ не направила спостерігачів на територію Криму і Севастополя.

"Також висловився парламент України, прийнявши відповідну заяву. МЗС тепер прийняло в повній мірі, як на мене, виправдане рішення щодо неможливості проведення виборів", - сказав Чубаров.

"Тепер, мені здається, нам потрібно трохи перенаправити наші вимоги. Вимагати не тільки щоб ті, які, нібито, будуть обрані на незаконних виборах у Криму не були легітимними. Потрібно вимагати і на повною мірою серйозній підставі нелегітимності всієї Держдуми Росії. Вона дійсно нелегітимна, оскільки буде сформована на голосуванні деякої частини українських громадян", - заявив він.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну проінформувати керівництво Росії про неможливість проведення виборів у Державну думу на українській території, у зв'язку з проведенням виборів до Держдуми Росії на тимчасово окупованих територіях.

Пізніше МЗС України зробило відповідну заяву.

Потім Клімкін назвав вибори на Росії нелегітимними та нікчемними.

Ввечері МЗС України заявило, що проведення виборів в Держдуму Росії на території російських дипломатичних місій в Україні можливо, але при виконанні двох умов.

По-перше Росія має відмовитьсь від проведення виборів в Криму.

По-друге для проведення виборів до російської Держдуми український МЗС назвав виключення представників Криму зі списків кандидатів в депутати.

Вибори до Державної Думи Росії мають відбутись 18 вересня 2016 року.

При цьому вперше "вибори" пройдуть також у Криму: окупований півострів у Москві представлятимуть чотири депутати.

Довідка: Росія окупувала Крим після незаконного референдуму у березні 2014 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада