Чубаров розкритикував звіт Ради Європи про права людини в Криму

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров критично оцінив звіт Ради Європи про права людини в Криму і вважає його великою мірою суперечливим
Depo.Влада
20 квітня 2016 20:33
ФОТО: depo.ua

"У звіті йдеться про те, що в тимчасово окупованому Криму утисків та переслідувань зазнають окремі незгодні з російським режимом активісти, а не кримські татари як етнічна група. Ми з цим висновком категорично не згодні", - заявив Чубаров під час круглого столу "Тимчасово окуповані території: юридичні та дипломатичні механізми", який відбувся у середу, 20 квітня, у Страсбурзі в рамках сесії ПАРЄ, передає depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

Кримськотатарський політик наголосив, що в Криму "до представників жодної релігійної конфесії, окрім татар, які сповідують іслам, в будинки не вриваються правоохоронці", а заборона російською владою діяльності Меджлісу є "найліпшим доказом того, що з боку окупаційної влади проти кримськотатарського народу ведеться політика на знищення".

За словами Чубарова, Україна зацікавлена у міжнародних місіях до Криму, але цими місіями мають опікуватися спеціалізовані інституції. "Рада Європи має інститут Комісара з прав людини, відповідні комітети, котрі займаються правами людини, і моніторинги від їх імені будуть більш об'єктивними і відповідатимуть реальному стану речей у Криму", - наголосив Чубаров і розповів, що збирається донести свої оцінки щодо звіту місії РЄ до генсека організації Торбйорна Ягланда.

Водночас, як стало відомо виданню, керівник РЄ заплановану зустріч з главою Меджлісу скасував.

Наразі українська сторона надала звіт місії Ради Європи усім провідним правозахисним організаціям, котрі займаються питаннями прав людини в окупованому Криму для того, щоб вони могли порівняти його зі своїми власними звітами з цього приводу.

Нагадаємо, що за ініціативи та сприяння генсека РЄ Ягланда наприкінці січня до Криму була направлена місія з прав людини у складі трьох членів секретаріату РЄ під керівництвом швейцарського дипломата Жерара Штудмана, яка перебувала на півострові протягом тижня. Звіт місії був оприлюднений минулого тижня.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада