Чубаров розкритикував позицію Порошенка щодо статусу Криму

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив незгоду із президентом України Петром Порошенком з приводу відновлення прав кримськотатарського народу як корінного народу Криму
Depo.Влада
1 липня 2015 20:34
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, коментуючи заяву Порошенка, - інформує depo.ua з посиланням на Крим.Реалії.

"Ми в боргу перед кримськотатарським народом", - сказав президент України під час презентації проекту змін до Конституції України в частині децентралізації. Пан президент цими словами ще раз визнав очевидне, а саме, те, що протягом 23 років українська держава уникала відновлення прав кримськотатарського народу на своїй власній землі", - повідомив Рефат Чубаров.

"Але аж ніяк не можу погодитись із президентом України в тому, що відновлення прав корінного народу півострова, мовляв, може бути забезпечено шляхом надання йому права на "національно-культурну автономію", - додав голова Меджлісу кримськотатарського народу.

За словами Рефата Чубарова, питання змін до інших розділів Конституції України, включно з розділом Х "Автономна Республіка Крим", напрацьовуватимуть на наступних етапах конституційної реформи.

У той самий час Чубаров висловив сподівання, що представляючи у Верховній Раді України зміни до Конституції України в частині децентралізації, президент України особисто (або через свого представника) публічно уточнить свою позицію щодо правового статусу АРК у складі України.

"А вона, якщо виходити з міжнародного права, має бути сформульована однозначно - "Автономна Республіка Крим - національно-територіальне утворення на основі реалізації кримськотатарським народом свого невід'ємного права на самовизначення - є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її компетенції", - підкреслив Рефат Чубаров.

Він додав, що "за відсутності таких публічних уточнень" не зможе підтримати своїм голосом запропонований проект змін до Конституції України в частині децентралізації. Також Рефат Чубаров повідомив, що про те ж має намір просити і своїх колег, народних депутатів України.

Як повідомлялось, Порошенко заявив, що до кінця дня середи, 1 липня, підпише проект змін до Конституції в частині децентралізації і передасть їх до парламенту. 

При цьому президент підкреслив, що ніякого спеціального статусу для Донбасу в частині змін до Конституції не передбачено, а для Криму і Севастополя збережуть автономний статус.