Чубаров пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею про колабораціонізм

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає за необхідне вдосконалити кримінальне законодавство України для притягнення до відповідальності громадян за колабораціонізм
Depo.Влада
11 квітня 2016 06:05
ФОТО: depo.ua

На думку Чубарова, ці норми необхідні для правової оцінки дій тих, хто на окупованих територіях співпрацює з окупаційною владою, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Ми повинні ще раз переглянути існуючі статті (Кримінального кодексу України. – ред.), якщо необхідно доповнити зміни в тому, що стосується зради (Батьківщині. – ред.), ввести визначення колаборації, хто такі колаборанти. Ця оцінка повинна бути диференційованою, це дуже тонкий момент", - сказав Чубаров.

Він підкреслив, що після повернення Криму під контроль України не може бути й мови про етнічні чистки. "Я й думки не допускаю, що сотні тисяч людей можуть бути покарані за те, що держава не змогла їх захистити. Але серед них, є ті, хто привів окупантів в Крим. Я думаю, що таких людей набереться кілька тисяч", - сказав Чубаров.

Глава Меджлісу також висловив припущення, що кримчани, які брали участь у встановленні російської влади в Криму, залишать півострів до відходу російських військ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада