Чубаров: Мінський процес треба розширити питанням Криму

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що розширення Мінського процесу включенням теми повернення Криму є доцільнішим, ніж створення нового формату переговорів
Depo.Влада
24 січня 2016 08:59
ФОТО: depo.ua

На його думку, це дозволяє в єдиному контексті системно розглядати всі питання, пов'язані з відновленням територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, передає depo.ua з посиланням на ZN.ua.

Але цей варіант, на його думку, важче реалізувати, бо "західні партнери хочуть швидких "результатів по Донбасу". При цьому Чубаров пропонує брати приклад з Росії — щодо тлумачення Мінських домовленостей, метою яких було й відновлення територіальної цілісності України, а від західних партнерів вимагати практичних кроків на підтвердження їхніх запевнень, що вони ніколи не змиряться з окупацією Криму.

Передусім це відмова від формули, що стосовно Донбасу й Криму є окремі санкції.

"Буквально тиждень тому деякі наші партнери казали: "Ми не можемо відходити від наших обіцянок". Я сказав, що це ні в якому разі не є відходом від обіцянок. Ми беремо Мінські домовленості, а там ідеться про територіальну цілісність України. Тут питання інтерпретації. Ми наситилися за два роки інтерпретаціями пана Путіна! Годі вже всіх обманювати. Ми вважаємо, що в питанні відновлення територіальної цілісності України, закріпленої Мінськими домовленостями, є й деокупація Криму", — каже Чубаров. 

"Ідею про створення міжнародного майданчика для переговорів про повернення Криму Меджліс кримськотатарського народу обговорює з літа 2015 року на всіх зустрічах із провідними світовими політиками й керівництвом України", — сказав Чубаров. 

"Неминучість обговорення питання деокупації Криму очевидна для всіх, зокрема й для Володимира Путіна. Категорично відкидаючи будь-які спроби навіть згадувати про Крим у контексті російсько-українського конфлікту, Путін, проте, готується до жорсткої сутички в надії залишити за Росією Крим в обмін на поступки в усіх інших вимогах України й міжнародного співтовариства. Ініціативу президента України щодо створення міжнародного формату для переговорів з повернення Криму Росія вже сприйняла в багнети. Більше того, я не виключаю гучних демаршів і ультиматумів з боку Росії з погрозами перервати діалог із врегулювання ситуації на Сході України. Водночас запропоновані Україною кроки — переговори замість війни — не може не прийняти міжнародне співтовариство", — вважає лідер меджлісу.

Нагадаємо, 20 січня президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованих півостровом. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада