Що чекати від Росії після скасування позаблоковості України - думки нардепів

Народні депутати України, не побоявшись загроз з Кремля, конституційною більшістю ліквідували позаблоковий статус
Depo.Влада
23 грудня 2014 20:14
ФОТО: depo.ua
Що чекати від Росії після скасування позаблоковості України - думки нардепів
Що чекати від Росії після скасування позаблоковості України - думки нардепів

Учора прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, протягом усього року, що минає скромно дрімав на прес-конференціях свого шефа Путіна, раптом прокинувся і назвав Україні потенційним військовим супротивником своєї країни. Любитель «айфонів» в соціальній мережі написав, що законопроект про відмову від позаблокового статусу фактично означає заявку на вступ України в НАТО. Проте, даний документ набрав конституційну більшість. depo.ua дізнався у депутатів їх думку про заяву Медведєва - чи немає небезпеки в тому, що Росія захоче привести погрозу у виконання ...

Володимир ПАРАСЮК, позафракційний: Можливе загострення політичної ситуації

Україна - незалежна держава, і ми самі повинні вирішувати, що для нас добре і необхідно. А то що, вибачте за жаргон, «ліпить» Медведєв, це його чисто суб'єктивна точка зору, і нехай він її тримає при собі. У нас в країні вже йде війна, і агресія з боку РФ триває. Можливе загострення політичної ситуації - але ми й так маємо серйозні проблеми з Росією. А на хворобливі подання з боку РФ не варто звертати уваги - сьогодні ми зробили черговий невеликий крок по віддаленню від імперіалістичних бажань Кремля.


Олег ЛЯШКО (Радикальна партія України): Ми не повинні думати про те, які причини напасти шукає Росія

Росія може використовувати будь-який привід для агресії. Ми раніше мали позаблоковий статус, однак це не зупинило Росію від агресії. Ліквідація Україною позаблокового статусу дає нам хоча б початок руху в напрямку членства в Євросоюзі та НАТО. Тому ми повинні не думати про те, які приини шукає Росія, а захищати власні національні інтереси і турбуватися про національну безпеку України.

 

Нестор ШУФРИЧ (Опозиційний блок): Дане рішення не сприятиме врегулюванню питання з РФ

Я не думаю, що сьогоднішнє рішення Верховної Ради стане причиною якихось силових рішень з боку Російської Федерації. Що стосується прийняття сьогоднішнього рішення, то це грубе порушення Декларації про державний суверенітет України, прийнятій 1990 році. І це рішення не сприятиме врегулюванню питання з Росією. З іншого боку, дана дія не має ніякої перспективи, оскільки в НАТО нас ніхто не чекає.

 

Олександр ЧЕРНЕНКО (Блок Петра Порошенка): Скасування позаблокового статусу точно не може бути причиною для агресії

Росія спочатку приймає рішення - нападати чи ні, а потім вже шукає привід. Скасування позаблокового статусу точно не може бути причиною для агресії. Використати це як привід для нападу або ескалації конфлікту вони, звичайно, можуть. Але не було б даного голосування - було б щось іншого.

Фото: Кирило Чуботін/depo.ua, Уніан.