Що потрібно знати про нового міністра оборони

Заміна одіозного міністра оборони Валерія Гелетея на командувача Нацгвардією Степана Полторака стала вдалим маркетинговим кроком президента

Політичний оглядач
Що потрібно знати про нового міністра об…

Сьогодні президент Петро Порошенко вніс до парламенту кандидатуру нового міністра оборони. До кандидатури генерал-полковника Степана Полторака у депутатів питань не буде. Тим паче, що нинішня ситуація на Донбасі дійсно вимагає не так повномасштабних військових дій, як поліцейських функцій по забезпеченню правопорядку та боротьбі з диверсійними групами. І Степан Полторак як командувач Нацгвардією, людина, яка була безпосередньо причетна до створення добровольчих батальйонів, здатен впоратися з новими викликами. Він поєднує в собі і військовий досвід, і значний досвід роботи в органах МВС, пише «Деловая столица».

Полторак закінчив Орджонікідзевське вище військове командне училище МВС СРСР, Військову академію Збройних сил України. З серпня 1983 р. - на військовій службі. Проходив службу на посадах командира взводу, роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, полку, бригади. З березня 2002 р. - начальник Академії внутрішніх військ МВС України. 28 лютого 2014-го року Полторак став командувачем внутрішніми військами України, а з 19 березня він командує Нацгвардією. Ця посада далася Степану Тимофійовичу непросто. Парламент затвердив його лише з третьої спроби. У депутатів викликала питання діяльність Полторака в часи Євромайдану. З'явилася інформація, що нібито з його згоди до Києва на революційний Майдан з Харкова привозили курсантів міліцейської академії. Офіційного підтвердження ця інформація не знайшла.

Головне питання - Полторак тимчасова фігура чи він буде міністром хоча б рік. Треба відзначити, що він не входить у коло друзів Порошенка і говорити про особисту відданість не доводиться. Президент давно усвідомив, що Гелетея треба списувати, але звільнити його відразу після Іловайська не наважився. Зараз заміна Гелетея - це прекрасний маркетинговий крок. Разом з генералом - охоронцем йдуть у небуття промахи, і складається враження, що ми перегорнули сторінку і починаємо фактично все з чистого аркуша.

Про те, чи Полторак буде самостійною фігурою, ми дізнаємося через кілька днів, коли з'являться перші кадрові призначення (звільнення) в міністерстві і Генштабі. Як стало відомо «ДС», Полтораку обіцяні досить широкі повноваження. Хоча, безумовно, повної кадрової свободи у нього не буде. Щодо того, чи буде Полторак фігурою тимчасовою, то тут все залежить тільки від нього самого. Впорається із завданням побудови нової армії, при цьому не перетворюючись на політика, буде міністром довго. Захоче грати в політику або завалить роботу - буде звільнений.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme