Чорновол розповіла про дві справи, що завдали Україні шалених збитків через дії детектива НАБУ

Україна втратила найбільший контракт на міжнародному збройному з Індією через дії детектива НАБУ Дмитра Литвиненка
 

Про це заявила нардеп Тетяна Чорновол під час ТСК щодо розкрадань  в армії, повідомляє Depo.ua.

"Я була автором 10 заяв в НАБУ у сфері оборони, однак я отримувала відписки переважно за підписом Углави про те, що жодна з моїх заяв не була внесена в реєстр. І цьому випадку пан Бігус дам мені відповідь на те, чому так сталося. Тому що в нас на розслідування в сфері оборонки в НАБУ веде такий собі детектив Дмитро Литвиненко. Він за розслідування Бігуса отримував корупційні вказівки від Рогози, від свого керівництва. Зокрема, саме його руками фірма Оптима викидалася з цього розслідування і покривалася", - заявила Чорновол.

 Вона зробила заяву до СБУ про контракт з Індією.

"Зараз я хочу зробити заяву до СБУ про державну зраду, про роботу на ФСБ, про пониження обороноздатності. У цьому фігурує теж особисто Дмитро Литвиненко, але я певна, що він лише виконував вказівки. Що я маю на увазі. Перше – великий контракт з Індією, найбільший контракт України на міжнародному збройному ринку. Це ремонт понад 100 літаків. Цей контракт Україна виграла, буквально забрала його з рота у Росії. Тобто цей контракт мала виконувати Росія, але виграла його Україна. І тут за підписом детектива НАБУ приходить лист до індійського замовника, де він пише, що не працюйте з Україною, бо там корупціонери. Тобто мова про зрив великого оборонного контракту", - розповіла депутатка.

Також Чорновол розповіла про справу щодо закупівлі палива.

"Наступне – закупівля палива. НАБУ раптом порушує кримінальну справу про найдешевшу в 2016 році закупівлю палива Міністерством оборони. Вона була найдешевша з усіх можливих: Укрзалізниця купувала дорожче, НАБУ купувало значно дорожче. Веде справу той таки Дмитро Литвиненко. Ця справа зупинила виконання контрактів і Міноборони зазнало збитків на 300 млн грн", - зазначила вона.

Нардеп зазначила, що очільник НАБУ Артем Ситник був поінформований про обидві ці прави.

"З цими фактами – і по індійському контракту, і по закупівлі палива я приходила до Ситника. Я чітко знаю, що Ситник вкурсі цих обставин. То в мене питання, чи не він давав вказівки по співпраці з ФСБ Дмитру Литвиненку", - заявила Чорновол.

Вона також пояснила, чому є в цій справі потерпілою.

"Тому що ця фейкова справа про закупівлю палива була порушена за моєю заявою, яка була зовсім сфальсифікована Литвиненком. Тобто моя заява на НАБУ була геть з інших обставин, насправді корупційних обставин, на які НАБУ закрило очі і навіть не почало розслідування. Під мою заяву була підкладена зовсім інша заява, не мною написана. І по ній була порушена фейкова кримінальна справа, яка нанесла втрати українському бюджету", - зазначила депутатка. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook