"Чорна мітка" від Коломойського: Коли Гончарук піде слідом за Данилюком

Нардеп Дубінський заявив, що у фракції "слуг" не хочуть голосувати за законопроекти з Офісу BRDO, до якого безпосередній стосунок має нинішній прем’єр

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Чорна мітка" від Коломойського: Коли Го…

В авторській програмі "Суб'єктивні підсумки" Дубінський поскаржився на якість законопроектів: "судячи з того, що законопроекти ці сипляться-сипляться-сипляться, пишуться в офісі BRDO - звідки виходець наш прем'єр-міністр, - незрозуміло, з ким узгоджуються, незрозуміло, які норми містять і там ще купа всього напхано, і це навряд чи можна запустити в роботу". "Як же за цю х*ню можна голосувати?", - питаються депутати. А найбільше перепадає голові фракції Давиду Арахамії, тому його відхід з поста Дубінський називає "розумним кроком", тому що відповідати за цей хаос, напевно, важко".

Нагадаємо, Офіс ефективного регулювання BRDO (англійською Better Regulation Delivery Office) – це неурядова організація, створена у 2015 році екс-міністром економічного розвитку, а нині очільником "Укроборонпрому" Айварасом Абромавічусом за фінансової підтримки Євросоюзу. Офіс задумувався як ресурсний центр для всіх міністерств. В рамках BRDO, яке очолював Гончарук, діє шість напрямків: інфраструктура, енергетика, будівництво, контроль і нагляд, IT і телеком, сільське господарство.

Після того, як він очолив Кабінет міністрів, на роботу до уряду перейшли кілька його соратників – міністр енергетики й екології Олексій Оржель та міністр юстиції Денис Малюська, співробітничала з Офісом ефективного регулювання й нинішня міністерка громад і територій Альона Бабак. Ще кілька вихідців з BRDO стали депутатами "Слуги народу". І ось тепер виявляється, що частина їх колег по фракції відмовляється підтримувати законопроекти, до підготовки яких доклалися експерти організації, якою керував Гончарук. А це означає, що Кабінет міністрів не зможе розраховувати на прийняття ініційованих ним документів у "турборежимі". Принаймні, якщо вірити Дубінському.

А не вірити також не можна, адже цього депутата вважають виразником інтересів Ігоря Коломойського, якому ЗМІ приписують контроль над значною частиною "зеленої" фракції. Тут важливий ще один момент – той самий Дубінський активно викриває Айвараса Абромавічуса. Зовсім недавно він оприлюднив офіційне підтвердження від Міністерства внутрішніх справ Литви про наявність у гендиректора "Укроборонпрому" литовського громадянства. Крім того, депутат звинуватив Абромавічуса у зв’язках з Росією: литовець володіє акціями компанії "Острів скарбів", яка є акціонером Інвестиційного фонду, котрий, у свою чергу, є акціонером російських підприємств, у тому числі банку, в якому одним з акціонерів є брат Володимира Путіна. Однак на ці викриття серйозної реакції не було, доказом чого є той факт, що Абромавічус і далі працює на своїй посаді. Тож нинішні заяви Дубінського проти BRDO можна розглядати і як продовження розгойдування крісла під керівником "Укроборонпрому". А заразом – і під Гончаруком.

Чим це може закінчитися? Варіант перший – тиск на прем’єра може спричинити масштабний скандал у владі аж до звільнення головного урядовця, що потягне за собою відставку всього Кабінету міністрів. Презентована учора урядова програма поки не затверджена, тобто, річного (хоча в самій програмі йдеться про її реалізацію протягом 5 років) імунітету в уряду немає. Тут можна згадати недавнього відставника Олександра Данилюка, який вперто відстоював правильність націоналізації "Приватбанку". Його відставку дехто з експертів схильний пов’язувати саме з цим. Тож коли уявити, що Коломойський має зуб на Гончарука, цілком можливо, що той піде слідом за Данилюком.

Варіант другий – програму Кабміну затвердять, але прем’єрові доведеться чимось або кимось за це пожертвувати. Приміром, паном Оржелем. Якого замінить міністр, чиї позиції у питаннях енергетики будуть ближчими до інтересів Ігоря Валерійовича. Такий сценарій викличе поголос, однак для пересічних громадян він, скоріш за все, пройде майже непоміченим. Утім, якщо Гончарук погодиться пожертвувати своїми кадрами чи переписати законопроекти, щоб вони були не "х…ю" для частини "слуг", тоді йому доведеться "прогинатися" й далі.

Третій варіант – прем’єр шукатиме підтримки у Володимира Зеленського. І це, з огляду на можливі ризики для головного урядника, був би правильний крок. Принаймні, він би для себе зрозумів – в опозиції до урядових законопроектів від BRDO тільки депутати, яких пов’язують з Коломойським, чи і президент.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme