Чому Столярова та "Інтер" мають пройти "х...йлограф"

Російські журналісти та їх українські роботодавці, перш ніж працювати в Україні, мали б пройти через очищення. Можна навіть і без фільтраційних таборів
Depo.Влада
23 лютого 2016 11:15
ФОТО: depo.ua
Чому Столярова та "Інтер" мають пройти "х...йлограф"
Чому Столярова та "Інтер" мають пройти "х...йлограф"

"Непоправимая фигня" з шеф-редактором сумнозвісного телеканалу "Інтер" Марією Столяровою розбурхала українське суспільство, викликавши чергове загострення ненависті до льовочкінсько-фірташевого телевезійного продукту. Хоча, чесно кажучи, нічого такого, що могло б когось здивувати, не сталося. Просто в прямий ефір потрапило те, що мало б залишатися за кадром. Технічний косяк, яких вистачає в роботі будь-якого телеканалу. А от свої погляди пані Столярова ніколи особливо і не приховувала.

Аби зрозуміти, хто вона така, достатньо лише трьох фактів з її біографії. Перше – Марія Столярова є громадянкою Російської Федерації, друге – вона є шеф-редактором "Інтеру". Ну, і на останок одна цитата з вуст госпожи Столярової, цього разу без матюків: "Я категорически уверена, что это война (війна на Донбасі, - ред.) гражданская, поскольку считаю русских и украинцев одним народом". Ні кого не нагадує? Володимир Володимирович певно дуже пишається таким ретельним цитуванням своїх рускомірскіх агіток.

Звісно, сама Столярова дуже вибачалася, називаючи свої прямоефірні матюки "непоправимой фигней", та обіцяла особисто попросити пробачення у всіх родичів Небесної сотні. Але вибачення її потрібні українцям як корові сідло, з нею, як то кажуть, і так все ясно.

Нас в усій цій історії хвилює інше, в українських медіа (і не тільки) якось забагато таких "столярових" – журналістських заробітчан, що приїхали в Україну чи то підзаробити, чи виконувати завдання ФСБ, чи то за покликом серця, чи все одразу. І з собою вони принесли усі свої уявлення про те, як мають жити "братні народи" і як нам "обустроіть" Україну. І ось це своє бачення українського життя вони активно ретранслюють з перших, других і третіх кнопок українських телеканалів. Та й по радіо і в інтернеті теж. При цьому переважна більшість з них навіть не потрудилися вивчити "братню" українську мову.

Але не будемо рубати з плеча. Серед російських журналістів вочевидь багато й тих, хто по-справжньому любить Україну, ненавидить Путіна і не обтяжений імперськими міфологемами. Але як відокремити зерна від плевел?

Для вирішення цієї задачі depo.ua пропонує свій новаторський, але вочевидь дієвий підхід. Кожен журналіст з російським паспортом, що бажає працювати в Україні, перш ніж отримати своє журналістське посвідчення та приступити до виконання безпосередніх обов'язків має наживо з екранів телеканалу зачитати своєрідну "присягу російського журналіста в Україні". Або це можна було б назвати тестом на "х...йла" чи за аналогією з поліграфом - "х...йлографом"

Претендент має вголос, чітко артикулюючи кожний звук, зачитати наступний текст: "Я (прізвище ім'я по-батькові) громадянин Російської Федерації, вступаючи до лав українського журналістського товариства, офіційно заявляю: моя країна Російська Федерація незаконно окупувала Кримський півострів. То ж, дорогіє соотєчєствєннікі, Крим не наш. Крім того, прямо зараз Росія веде загарбницьку війну на Сході України, створивши там терористично-бандитські псевдореспубліки. Ніякої "Новоросії" насправді не існує – все це пропагандистська вигадка Кремля. Президент Росії Володимир Володимирович Путін – міжнародний злочинець, на совісті якого тисячі людських життів, і має постати перед міжнародним трибуналом. Я, як представник російського народу, який допустив владу Путіна, визнаю і власну часткову провину у скоєних ним злочинах, та готовий їх спокутувати. Що б ніхто не сумнівався в щирості моїх слів, зараз ви прослухаєте у моєму виконанні міжнародний хіт від харківських футбольних ультрас "Путін – х..ло". Після цього журналіст має виконати вказану пісню під будь-який акомпанемент, чи а капелла. А після прямого ефіру ролик з присягою журналіста має крутитися на головних телеканалах країни в якості соціальної реклами. Ну, і аби ні в кого не залишилося жодних сумнівів, щирість зачитуваного має в прямому ж ефірі перевіряти детектор брехні.

Якщо ж російський журналіст з морально-етичних чи якихось інших міркувань не зможе публічно пройти вищенаведений тест, то в нього залишатиметься ще безліч варіантів для працевлаштування на батьківщині. На LifeNews та "Первом канале" завжди потрібні висококваліфіковані спеціалісти. Та й рускіє, як відомо, сваіх нє брасают.

І останнє. Подібний "х...йлограф мають, мабуть проходити, не лише громадяни Росії, а й багато наших так званих співвітчизників. Почати можна з Ахметова та Льовочкіна...

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада