ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Чому Заліщук повинна відповісти за гей-парад

Схоже, на те, що ніхто так і не понесе відповідальність за провокацію з відверто "ватним" плакатом про "громадянську війну" в Україні

Depo.Влада
19 червня 2017 14:00
ФОТО: depo.ua

Учорашній Марш рівності, який пройшов досить мирно і спокійно, й запам'ятався хіба що досить оригінальним вивезенням учасників акції в окремому вагоні метро з центра Києва аж на "Петрівку", утім, викликав жваве обговорення в соцмережах. Причому – не на користь учасників маршу.

Приводом для цього слугувала поява плакатів відверто провокаційної спрямованості. Так, одна з учасниць акції несла постер із закликом проти громадянської війни в Україні: Make love. Not Civil War. Зрозуміло, що ця відсилка до антивоєнного лозунгу часів В'єтнамської війни свідчить про продуману маніпуляцію з боку Росії. Лише там війну на Донбасі полюбляють називати громадянською війною в Україні.

Непрямим підтвердженням цьому може слугувати той факт, що фото з ЛГБТ-маршу було досить оперативно опубліковано на сторінці в Facebook сумно відомого журналіста-сепаратиста Олега Хавича, який почав розповідати про тоталітарну владу в Україні та прославляти героїзм провокаторші. Пізніше спливли й деякі інші плакати з надписами "Смерть нації…". Фактично мова йде про те, що дехто з членів ЛГБТ-товариства не лише запускав тему "громадянської війни" для західних ЗМІ, але й відверто провокував націоналістів на сутички, знаючи, що "смерть нації" їм ніхто не пробачить…

Навіщо це потрібно? Злі язики поговорюють, що бійка була необхідна представникам гей-параду для того, щоб демонструвати Європі нібито жахливу ситуацію з гомофобією в Україні. І таким чином й надалі отримувати гранти від різних європейських та американських фондів на свою підтримку. З іншого боку, подібні конфлікти вигідні й Кремлю, щоб завдяки пропагандистським каналам крутити на Заході ролики про "нецивілізованість" українців.

Як би там не було насправді, але хтось має нести персональну відповідальність за подібні провокації. Тим паче, що у марші взяли участь політики, які мали контролювати процес і розуміти наслідки дій з боку своїх прихильників з числа ЛГБТ-товариства. Йдеться про депутата Світлану Заліщук та першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова.

До речі, противників Маршу рівності вже встигли персоніфікувати. Так, директор із комунікацій у "Гей-альянс Україна" Аліса Пивоварчик звинуватила депутат Київської обласної ради від ВО "Свобода" Володимира Назаренка в участі в блокуванні акції. "Думаю, що будемо просити профільну комісію Київради дати оцінку діям депутата, який, порушуючи законодавство, намагався зазіхнути на свободу мирних зібрань", – заявила Пивоварчик.

Але хто нестиме відповідальність за відверті кремлівські маніпуляції з представників ЛГБТ-товариства? Вочевидь, це мали б робити згадані вище Заліщук і Нефьодов. Але судячи з настроїв медіа-тусовки та "ЛОМів" у Facebook, там налаштовані побільше критикувати націоналістів. А геї, навіть проросійські – все рівно геї…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада